blanket - en to fi translation catalogue (66 entries)

en: Listen to different sounds
fi: Kuuntele eri ääniä

note: Translators: These are search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Concentrate;Focus;Noise;Productivity;Sleep;
fi: Keskity;Huomion kohdistus;Melu;Uni;

en: Improve focus and increase your productivity by listening to different sounds
fi: Paranna keskittymistasoasi ja korota tuottavuuttasi kuuntelemalla erilaisia ääniä

en: Also can help you to fall asleep in a noisy environment.
fi: Voi myöskin auttaa sinua nukahtamaan meluisassa ympäristössä.

en: Features:
fi: Ominaisuudet:

en: Save presets
fi: Tallenna vakiot

en: Add custom sounds
fi: Lisää omat äänet

en: Auto start in background
fi: Käynnistä automaattisesti taustalla

en: MPRIS integration
fi: MPRIS-sulautus

en: Included Sounds:
fi: Sisällytetyt äänet:

en: Birds
fi: Linnut

en: Boat
fi: Vene

en: City
fi: Kaupunki

en: Coffee Shop
fi: Kahvila

en: Fireplace
fi: Tulisija

en: Pink Noise
fi: Vaaleanpunainen melu

en: Rain
fi: Sade

en: Summer Night
fi: Kesäyö

en: Storm
fi: Myrsky

en: Stream
fi: Virtaus

en: Train
fi: Juna

en: Waves
fi: Aallot

en: White Noise
fi: Valkoinen melu

en: Wind
fi: Tuuli

[ctx: visible-name]
note: Translators: Keep single quote please!
en: 'Default'
fi: 'Vakio'

en: Presets
fi: Vakiot

en: Add Preset…
fi: Lisää vakio...

en: Reset Volume Levels
fi: Nollaa äänenvoimakkuuden tasot

en: Keep Playing When Closed
fi: Jatka toistoa sulkemisen jälkeen

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Keyboard Shortcuts
fi: Näppäinoikopolut

en: About Blanket
fi: Tietoja Blanket-ohjelmasta

en: Quit
fi: Lopeta

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Dark Mode
fi: Tumma

en: Behavior
fi: Käyttäytyminen

en: Autostart in background
fi: Käynnistä taustalla automaattisesti

en: Cancel
fi: Keskeytä

en: Preset Name
fi: Vakion nimi

en: Rename Preset
fi: Vakioäänen uudelleennimeäminen

en: Delete Preset
fi: Poista vakio

en: Copyright 2020-2021 Rafael Mardojai CM
fi: Tekijänoikeus 2020-2021 Rafael Mardojai CM

en: General
fi: Yleiset

en: Play/Pause sounds
fi: Toista/tauota äänet

en: Add custom sound
fi: Lisää oma ääni

en: Close window
fi: Sulje ikkuna

en: Nature
fi: Luonto

en: Travel
fi: Matkustus

en: Interiors
fi: Sisätilat

en: Noise
fi: Melu

note: Setup user custom sounds
en: Custom
fi: Oma

en: Open audio
fi: Avaa ääntä

en: Autostart Blanket in background.
fi: Käynnistä Blanket järjestelmän taustalla automaattisesti

en: Request error
fi: Käsittelyssä tapahtui virhe

en: The autostart request failed.
fi: Pyyntö automaattikäynnistykselle epäonnistui.

en: Authorization failed
fi: Valtuutus epäonnistui

en: Make sure Blanket has permission to run in 
    the background in Settings → Applications → 
    Blanket and try again.
fi: Varmista että Blanketilla on tarvittavat luvat ajettavaksi 
    taustalla → Ohjelmat → 
    Blanket ja koeta uudelleen.

en: Add Preset
fi: Lisää vakio

en: Create
fi: Luo

en: Edit Preset
fi: Muokkaa vakiota

en: Save
fi: Tallenna

en: Sounds icons
fi: Äänikuvakkeet

en: App icon
fi: Ohjelmakuvake

note: Set sound artists list
en: Sounds by
fi: Äänet toimitti

note: Set sound editors list
en: Sounds edited by
fi: Äänet muokkasi

en: Add Custom Sound…
fi: Lisää oma ääni...
