Midnight Commander - en to gl translation catalogue (1147 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
gl: Aviso: non é posíbel cargar a lista de codificacións

en: 7-bit ASCII
gl: ASCII (7 bits)

en: Cannot translate from %s to %s
gl: Non é posíbel converter de %s a %s

en: Event system already initialized
gl: O sistema de accións xa foi iniciado

en: Failed to initialize event system
gl: Non foi posíbel iniciar o sistema de accións

en: Event system not initialized
gl: O sistema de accións non foi iniciado

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
gl: Verifique os datos de entrada! Hai parámetros nulos!

en: Unable to create group '%s' for events!
gl: Non foi posíbel crear o grupo «%s» para accións!

en: Unable to create event '%s'!
gl: Non foi posíbel crear a acción «%s»!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
gl: O ficheiro «%s» esta xa sendo editado
    Usuario: %s
    ID. do proceso: %d

en: File locked
gl: Ficheiro bloqueado

en: &Grab lock
gl: Obter &Bloqueo

en: &Ignore lock
gl: &Ignorar bloqueo

en: Cannot create %s directory
gl: Non é posíbel crear o directorio %s

en: FATAL: not a directory:
gl: FATAL! Non é un directorio:

en: An error occurred while migrating user settings: %s
gl: Produciuse un erro ao migrar a configuración do usuario: %s

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
gl: A configuración antiga foi trasladada de %s
    cara os directorios recomendados por Freedesktop.
    Para obter máis detalles consulte
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: Your old settings were migrated from %s
    to %s
gl: A configuración previa foi trasladada de %s
    a %s

en: Search string not found
gl: Non se atopa a cadea buscada

en: Not implemented yet
gl: Non implementado aínda

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
gl: O número de elementos a substituír non é o mesmo que o número de elementos atopados

en: Invalid token number %d
gl: O elemento número %d é incorrecto

en: Regular expression error
gl: Atopouse un erro nunha expresión regular

en: No&rmal
gl: No&Rmal

en: Re&gular expression
gl: Expresión re&Gular

en: He&xadecimal
gl: He&Xadecimal

en: Wil&dcard search
gl: Busca por como&Díns

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
gl: Non foi posíbel cargar o tema «%s».
    Cargouse o tema predeterminado.

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
gl: Non foi posíbel analizar o tema «%s».
    Cargouse o tema predeterminado.

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
gl: Non é posíbel empregar o tema «%s» con compatibilidade
    para 256 colores en terminais sen esta característica.
    Cargouse o tema predeterminado

en: Function key 1
gl: Tecla «F1»

en: Function key 2
gl: Tecla «F2»

en: Function key 3
gl: Tecla «F3»

en: Function key 4
gl: Tecla «F4»

en: Function key 5
gl: Tecla «F5»

en: Function key 6
gl: Tecla «F6»

en: Function key 7
gl: Tecla «F7»

en: Function key 8
gl: Tecla «F8»

en: Function key 9
gl: Tecla «F9»

en: Function key 10
gl: Tecla «F10»

en: Function key 11
gl: Tecla «F11»

en: Function key 12
gl: Tecla «F12»

en: Function key 13
gl: Tecla «F13»

en: Function key 14
gl: Tecla «F14»

en: Function key 15
gl: Tecla «F15»

en: Function key 16
gl: Tecla «F16»

en: Function key 17
gl: Tecla «F17»

en: Function key 18
gl: Tecla «F18»

en: Function key 19
gl: Tecla «F19»

en: Function key 20
gl: Tecla «F20»

en: Completion/M-tab
gl: Completar/M-Tab

en: BackTab/S-tab
gl: Retroceso/S-tab

en: Backspace
gl: Retroceso (<--)

en: Up arrow
gl: Frecha arriba

en: Down arrow
gl: Frecha abaixo

en: Left arrow
gl: Frecha esquerda

en: Right arrow
gl: Frecha dereita

en: Insert
gl: Inserir

en: Delete
gl: Eliminar

en: Home
gl: Inicio

en: End key
gl: Tecla «Fin»

en: Page Up
gl: Re Páx

en: Page Down
gl: Av Páx

en: / on keypad
gl: / no teclado numérico

en: * on keypad
gl: * no teclado numérico

en: - on keypad
gl: - no teclado numérico

en: + on keypad
gl: + no teclado numérico

en: Left arrow keypad
gl: «Frecha esquerda» do teclado numérico

en: Right arrow keypad
gl: «Frecha dereita» do teclado numérico

en: Up arrow keypad
gl: «Frecha arriba» do teclado numérico

en: Down arrow keypad
gl: «Frecha abaixo» do teclado numérico

en: Home on keypad
gl: «Inicio» do teclado numérico

en: End on keypad
gl: «Fin» do teclado numérico

en: Page Down keypad
gl: «Av Pág (páxina abaixo) do teclado numérico

en: Page Up keypad
gl: «Re Pág» (páxina arriba) do teclado numérico

en: Insert on keypad
gl: «Insert» do teclado numérico

en: Delete on keypad
gl: «Supr» do teclado numérico

en: Enter on keypad
gl: «Intro» do teclado numérico

en: Function key 21
gl: Tecla «F21»

en: Function key 22
gl: Tecla «F22»

en: Function key 23
gl: Tecla «F23»

en: Function key 24
gl: Tecla «F24»

en: A1 key
gl: Tecla «A1»

en: C1 key
gl: Tecla «C1»

en: Asterisk
gl: Asterisco

en: Minus
gl: Menos

en: Plus
gl: Máis

en: Dot
gl: Punto

en: Less than
gl: Menor que

en: Great than
gl: Maior que

en: Equal
gl: Igual

en: Comma
gl: Coma

en: Apostrophe
gl: Apostrofo

en: Colon
gl: Dous puntos

en: Semicolon
gl: Punto e coma

en: Exclamation mark
gl: Signo de exclamación

en: Question mark
gl: Signo de interrogación

en: Ampersand
gl: Et

en: Dollar sign
gl: Símbolo do dólar

en: Quotation mark
gl: Comiñas (")

en: Percent sign
gl: Símbolo de porcentaxe

en: Caret
gl: Circunflexo

en: Tilda
gl: Til

en: Prime
gl: Primo

en: Underline
gl: Subliñado

en: Understrike
gl: Guión baixo

en: Pipe
gl: Canalización «|»

en: Left parenthesis
gl: Paréntese esquerdo

en: Right parenthesis
gl: Paréntese dereito

en: Left bracket
gl: Corchete esquerdo

en: Right bracket
gl: Corchete dereito

en: Left brace
gl: Chave esquerda

en: Right brace
gl: Chave dereita

en: Enter
gl: Intro

en: Tab key
gl: Tecla «tabulador»

en: Space key
gl: Barra espazadora

en: Slash key
gl: «/» Barra inclinada

en: Backslash key
gl: «\» Barra invertida

en: Number sign #
gl: Símbolo de numeral #

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
gl: Símbolo de «en» (at) @

en: Shift
gl: Maiús

en: The TERM environment variable is unset!
gl: A variábel de contorno TERM está sen definir!

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
gl: O tamaño de xanela %dx%d non esta admitido.
    Verifique o valor da variábel de contorno TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
gl: Non foi posíbel crear o descritor da canalización

en: Cannot create pipe streams
gl: Non é posíbel crear a canalización de fluxos

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
gl: Produciuse un erro en select() lendo os datos para o proceso fillo:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
gl: Produciuse un erro non agardado en waitpid():
    %s

en: Warning
gl: Atención

en: Pipe failed
gl: Fallo na canalización

en: Dup failed
gl: Fallou na duplicación

en: Error dup'ing old error pipe
gl: Produciuse un erro duplicando antigo erro de canalización

en: Directory cache expired for %s
gl: O cache para %s expirou

en: Starting linear transfer...
gl: Iniciando transferencia en liña...

en: Getting file
gl: Obtendo ficheiro

en: Changes to file lost
gl: Perdéronse os cambios no ficheiro

en: %s is not a directory
gl: %s non é un directorio

en: Directory %s is not owned by you
gl: Non é propietario do directorio %s

en: Cannot set correct permissions for directory %s
gl: Non é posíbel dar permisos axeitados ao directorio %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
gl: Non é posíbel crear directorio temporal %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
gl: Os ficheiros temporais crearanse en %s

en: Temporary files will not be created
gl: Non se crearán ficheiros temporais

en: Press any key to continue...
gl: Prema calquera tecla para continuar...

en: Cannot parse:
gl: Non é posíbel analizar:

en: More parsing errors will be ignored.
gl: O resto de erros de análise serán ignorados.

en: Internal error:
gl: Produciuse un erro interno:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Screens
gl: Pantallas

en: History
gl: Historial

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
gl: DialogTitle|Limpar historial

en: Do you want clean this history?
gl: Desexa eliminar este historial?

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Background process:
gl: Procesos en 2º plano

en: Error
gl: Erro

en: &Abort
gl: &Interromper

en: Displays the current version
gl: Mostrar a versión actual

en: Print data directory
gl: Mostrar directorio de datos

en: Print extended info about used data directories
gl: Mostrar información adicional sobre directorios usados

en: Print configure options
gl: Mostrar as opcións de configuración

en: Print last working directory to specified file
gl: Mostrar o último directorio de traballo para o ficheiro especificado

en: Enables subshell support (default)
gl: Activar uso de subterminal (predeterminado)

en: Disables subshell support
gl: Desactivar o uso de subterminal

en: Log ftp dialog to specified file
gl: Gardar rexistro dos diálogos ftp nun ficheiro

en: Set debug level
gl: Definir o nivel de depuración

en: Launches the file viewer on a file
gl: Abrir un ficheiro co visor

en: Edit files
gl: Editar ficheiros

en: Forces xterm features
gl: Forzar as funcionalidades de xterm

en: Disable X11 support
gl: Desactivar a compatibilidade X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
gl: Tentar usar o ronsel do rato co antigo resaltado

en: Disable mouse support in text version
gl: Desactivar o rato na versión texto

en: Tries to use termcap instead of terminfo
gl: Tentar utilizar «termcap» no canto de «terminfo»

en: To run on slow terminals
gl: Para executar en terminais lentos

en: Use stickchars to draw
gl: Usar caracteres simples para recadros

en: Resets soft keys on HP terminals
gl: Restabelecer teclas en terminais HP

en: Load definitions of key bindings from specified file
gl: Cargar asociacións de teclas desde o ficheiro indicado

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
gl: Non cargar as asociacións de teclas, empregar as predeterminadas

en: Requests to run in black and white
gl: Solicitar execución en branco e negro

en: Request to run in color mode
gl: Solicitar a execución a cores

en: Specifies a color configuration
gl: Indicar unha configuración de cores

en: Show mc with specified skin
gl: Mostrar mc co tema especificado

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
gl: --colors CONTEXTO={FRENTE},{FONDO},{ATRIBUTOS}:CONTEXTO2=...
    
    {FRENTE}, {FONDO} e {ATRIBUTOS}poden omitirse, empregarase o valor predeterminado
    
     Contextos:
       Globais:            errors, disabled, reverse, gauge, header
                           input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                           bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Visor de ficheiros: normal, selected, marked, markselect
       Diálogos:           dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                           errdhotfocus
       Menús:              menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Menús emerxentes:   pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:             editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                           editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                           editframedrag
       Visor:              viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Axuda:              helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
gl: Cores estándar:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray e white
    
    Cores estendidas, cando estean dispoñíbeis 256 cores::
       color16 to color255, ou rgb000 ata rgb555 e gray0 ata gray23
    
    Atributos:
       bold, underline, reverse, blink; engadir máis con «+»

en: Color options
gl: Opcións de cor

en: file
gl: ficheiro

en: [this_dir] [other_panel_dir]
gl: [Este_directorio] [outro_directorio _de_panel]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
gl: 
    Envíe calquera informe de fallo (incluíndo a saída de «mc -V»)
    como un ticket a www.midnight-commander.org

en: Main options
gl: Opcións principais

en: Terminal options
gl: Opcións de terminal

en: Arguments parse error!
gl: Produciuse un erro ao analizar os argumentos!

en: No arguments given to the viewer.
gl: Non hai argumentos para o visor.

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
gl: Precísanse dous ficheiros para invocar o visor de diferenzas.

en: Background protocol error
gl: Produciuse un erro de protocolo en proceso en 2º plano

en: Reading failed
gl: Produciuse un fallo na lectura

en: Background process error
gl: Produciuse un erro nun proceso en 2º plano

en: Unknown error in child
gl: Produciuse un erro descoñecido no proceso fillo

en: Child died unexpectedly
gl: O proceso fillo rematou inesperadamente

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
gl: O proceso en 2º plano enviounos unha petición con máis argumentos
    dos que estamos preparados para manexar.

en: &Dismiss
gl: &Ignorar

en: Enter search string:
gl: Escriba a cadea a buscar:

en: Cas&e sensitive
gl: Distinguir &Maiúsculas

en: &Backwards
gl: &Cara atrás

en: &Whole words
gl: &Palabras completas

en: &All charsets
gl: &Todos os xogos de caracteres

en: Search
gl: Buscar

en: Search is disabled
gl: A busca está desactivada

en: Cannot create temporary diff file
    %s
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal «diff»
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
gl: Non é posíbel crear o ficheiro de copia de seguranza
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal para mesturas
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
gl: Máis &Rápido (asume ficheiros grandes)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
gl: &Mínimo (busca o conxunto máis pequeno de cambio)

en: Diff algorithm
gl: Algoritmo de comparación

en: Diff extra options
gl: Outras opcións de comparación

en: &Ignore case
gl: &Ignorar maiúsculas/minúsculas

en: Ignore tab &expansion
gl: Ignorar &Tabulacións

en: Ignore &space change
gl: Ignorar cambios en e&Spazos

en: Ignore all &whitespace
gl: Ignora os espa&Zos en branco

en: Strip &trailing carriage return
gl: Franxa de final de re&Torno de carro

en: Diff Options
gl: Opcións de comparación

en: Edit
gl: Editar

en: Edit is disabled
gl: A edición está desactivada

en: Goto line (left)
gl: Ir á liña (esquerda)

en: Goto line (right)
gl: Ir á liña (dereita)

en: Enter line:
gl: Escriba a liña:

en: ButtonBar|Help
gl: ButtonBar|Axuda

en: ButtonBar|Save
gl: ButtonBar|Gardar

en: ButtonBar|Edit
gl: ButtonBar|Editar

en: ButtonBar|Merge
gl: ButtonBar|Mesturar

en: ButtonBar|Search
gl: ButtonBar|Buscar

en: ButtonBar|Options
gl: ButtonBar|Opcións

en: ButtonBar|Quit
gl: ButtonBar|Saír

en: Quit
gl: Saír

en: File(s) was modified. Save with exit?
gl: O(s) ficheiro(s) foi/foron modificado(s). Quere gardalo(s) ao saír?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
gl: Saíndo de Midnight Commander.
    Gardar o(s) ficheiro(s) modificado(s)?

en: Diff:
gl: Diferenza:

en: "%s" is a directory
gl: «%s» é un directorio

en: Cannot stat "%s"
    %s
gl: Non é posíbel identificar «%s»
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
gl: Visor de diferenzas: modo incorrecto

en: Two files are needed to compare
gl: Son precisos dous ficheiros para comparar

en: Choose syntax highlighting
gl: Elixa a sintaxe de resalte

en: < Reload Current Syntax >
gl: < Recargar a sintaxe actual >

en: Loading: %3d%%
gl: Cargando: %3d%%

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Cannot open %s for reading
gl: Non é posíbel abrir %s para lectura

en: Load file
gl: Cargar ficheiro

en: Error reading %s
gl: Produciuse un erro ao ler %s

en: Cannot get size/permissions for %s
gl: Non é posíbel obter tamaño/permisos do ficheiro: %s

en: "%s" is not a regular file
gl: «%s» non é un ficheiro regular

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
gl: O ficheiro «%s» é grande de máis.
    Abrir aínda así?

en: Error reading from pipe: %s
gl: Produciuse un erro ao ler da canalización: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
gl: Non é posíbel abrir canalización para lectura: %s

en: Searching %s: %3d%%
gl: Buscando %s: %3d%%

en: Searching %s
gl: Buscando %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
gl: Hai outras ligazóns duras ao ficheiro. Desexa separalas ao gardar?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
gl: O ficheiro esta a ser modificado por outros. Desexa gardar aínda así?

en: Error writing to pipe: %s
gl: Produciuse un erro ao escribir na canalización: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
gl: Non é posíbel abrir canalización para escritura: %s

en: Cannot open file for writing: %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro para escritura: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
gl: O ficheiro a gardar non remata nunha liña nova.

en: C&ontinue
gl: c&Ontinuar

en: &Do not change
gl: &Sen cambios

en: &Unix format (LF)
gl: Formato &Unix (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
gl: Formato &Windows/DOS (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
gl: Formato &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
gl: Escriba o nome do ficheiro:

en: Change line breaks to:
gl: Cambiar saltos de liña por:

en: Save As
gl: Gardar como

en: Block is large, you may not be able to undo this action
gl: O bloque é moi grande, pode que non se poida desfacer esta acción

en: Collect completions
gl: Recoller os remates

en: &Quick save
gl: Gardar &Rápido

en: &Safe save
gl: Gardar &Seguro

en: &Do backups with following extension:
gl: &Facer copias de seguranza coa seguinte extensión:

en: Check &POSIX new line
gl: Verificar salto de líña &POSIX

en: Edit Save Mode
gl: Editar modo de gardar

en: Save as
gl: Gardar como

en: Cannot save: destination is not a regular file
gl: Non se pode gardar: o destino non é un ficheiro normal

en: A file already exists with this name
gl: Xa existe un ficheiro con ese nome

en: &Overwrite
gl: s&Obrescribir

en: Cannot save file
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro

en: Delete macro
gl: Eliminar macro

en: Press macro hotkey:
gl: Prema a tecla de macro:

en: Macro not deleted
gl: Macro non eliminada

en: Save macro
gl: Gardar macro

en: Press the macro's new hotkey:
gl: Prema a nova tecla para a macro:

en: Repeat last commands
gl: Repetir as últimas ordes

en: Repeat times:
gl: Número de repeticións:

en: Confirm save file: "%s"
gl: Gardar o ficheiro: «%s»?

en: Save file
gl: Gardar ficheiro

en: &Save
gl: &Gardar

en: Load
gl: Cargar

en: Syntax file edit
gl: Editar ficheiro de sintaxe

en: Which syntax file you want to edit?
gl: Que ficheiro de sintaxe desexa editar?

en: &User
gl: &Usuario

en: &System wide
gl: Todo o &Sistema

en: Menu edit
gl: Editar menú

en: Which menu file do you want to edit?
gl: Que ficheiro de menú desexa editar?

en: Replace
gl: Substituír

en: %ld replacements made
gl:  %ld substitucións feitas

en: [NoName]
gl: [SenNome]

en: File %s was modified.
    Save before close?
gl: O ficheiro %s foi modificado.
    Quere gardalo antes de pechar?

en: Close file
gl: Pechar o ficheiro

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
gl: Saíndo de Midnight Commander.
    Gardar o ficheiro modificado %s?

en: This function is not implemented
gl: Esa función non está implementada

en: Copy to clipboard
gl: Copiar ao portapapeis

en: Unable to save to file
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro

en: Cut to clipboard
gl: Cortar ao portapapeis

en: Goto line
gl: Ir á liña

en: Save block
gl: Gardar o bloque

en: Insert file
gl: Inserir ficheiro

en: Cannot insert file
gl: Non é posíbel inserir o ficheiro

en: Sort block
gl: Ordenar bloque

en: You must first highlight a block of text
gl: É necesario seleccionar primeiro un bloque de texto

en: Run sort
gl: Proceder a ordenar

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
gl: Opcións para ordenar (ver manual), separadas por espazos:

en: Sort
gl: Ordenar

en: Cannot execute sort command
gl: Non foi posíbel executar «ordenar»

en: Sort returned non-zero: %s
gl: «Ordenar» devolveu un erro (non cero): %s

en: Paste output of external command
gl: Pegar a saída dunha orde externa

en: Enter shell command(s):
gl: Orde(s) a executar:

en: External command
gl: Orde externa

en: Cannot execute command
gl: Non é posíbel executar a orde

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
gl: correo -s <asunto> -c <cc> <para>

en: To
gl: Para

en: Subject
gl: Asunto

en: Copies to
gl: Enviar copias a

en: Mail
gl: Correo-e

en: Insert literal
gl: Inserir literalmente

en: Press any key:
gl: Prema calquera tecla:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
gl: O texto actual foi modificado e non foi gardado.
    Continuar desbotará estes cambios.

en: In se&lection
gl: Na se&Lección

en: &Find all
gl: Buscar &Todos

en: Enter replacement string:
gl: Escriba a cadea a substituír:

en: Replace with:
gl: Substituír con:

en: &Replace
gl: Substituí&R

en: A&ll
gl: &Todos

en: &Skip
gl: &Omitir

en: Confirm replace
gl: Confirmar cambios

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
gl: O texto actual foi modificado e non foi gardado.
    Continuar debotará estes cambios.

en: NoName
gl: SenNome

en: &Open file...
gl: &Abrir ficheiro...

en: &New
gl: &Novo

en: &Close
gl: &Pechar

en: Save &as...
gl: Gardar &Como...

en: &Insert file...
gl: &Inserir ficheiro...

en: Cop&y to file...
gl: Copiar a un &Ficheiro....

en: &User menu...
gl: Menú de &Usuario...

en: A&bout...
gl: So&Bre...

en: &Quit
gl: &Sair

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Redo
gl: &Refacer

en: &Toggle ins/overw
gl: Alternar &Inserción

en: To&ggle mark
gl: Alter&Nar marcados

en: &Mark columns
gl: &Marcar columnas

en: Mark &all
gl: Marcar &Todos

en: Unmar&k
gl: Desmarca&R

en: Cop&y
gl: c&Opiar

en: Mo&ve
gl: Mo&Ver

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Co&py to clipfile
gl: Copiar ao &Portapapeis

en: &Cut to clipfile
gl: &Cortar ao portapapeis

en: Pa&ste from clipfile
gl: Pegar do portapapei&S

en: &Beginning
gl: &Principio

en: &End
gl: &Final

en: &Search...
gl: &Busca...

en: Search &again
gl: Buscar de &Novo

en: &Replace...
gl: Substituí&R...

en: &Toggle bookmark
gl: Al&Ternar o marcador

en: &Next bookmark
gl: &Seguinte marcador

en: &Prev bookmark
gl: Marcador ante&Rior

en: &Flush bookmarks
gl: Limpar &Todos os marcadores

en: &Go to line...
gl: &Ir á liña

en: &Toggle line state
gl: Alternar &Liña de estado

en: Go to matching &bracket
gl: Ir á coincidencia do &Paréntese

en: Toggle s&yntax highlighting
gl: Alternar a Sinta&Xe de resalte

en: &Find declaration
gl: Buscar &Declaración

en: Back from &declaration
gl: &Volver á declaración

en: For&ward to declaration
gl: Ava&Nzar á declaración

en: Encod&ing...
gl: Cod&Ificando...

en: &Refresh screen
gl: &Actualizar a pantalla

en: &Start/Stop record macro
gl: Iniciar/parar gravación da &Macro

en: Delete macr&o...
gl: Eliminar macr&O...

en: Record/Repeat &actions
gl: Gravar/repetir &Accións

en: S&pell check
gl: &Revisión ortográfica

en: C&heck word
gl: Re&Visar palabra

en: Change spelling &language...
gl: Cambiar i &Idioma de revisión

en: &Mail...
gl: &Correo...

en: Insert &literal...
gl: Inserir &Literalmente...

en: Insert &date/time
gl: Inserir &Data e hora

en: &Format paragraph
gl: Dar formato ao parágra&Fo

en: &Sort...
gl: &Ordenar...

en: &Paste output of...
gl: &Pegar a saída de...

en: &External formatter
gl: Formatador e&Xterno

en: &Move
gl: &Mover

en: &Resize
gl: &Redimensionar

en: &Toggle fullscreen
gl: Al&Ternar o modo de pantalla completa

en: &Next
gl: &Seguinte

en: &Previous
gl: &Anterior

en: &List...
gl: &Lista...

en: &General...
gl: &Xeral...

en: Save &mode...
gl: &Modo de gardar...

en: Learn &keys...
gl: Redefinir &Teclas...

en: Syntax &highlighting...
gl: Sintaxe de &Resalte

en: S&yntax file
gl: Ficheiro de sinta&Xe

en: &Menu file
gl: Ficheiro de &Menú

en: &Save setup
gl: &Gardar configuración

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Search
gl: &Busca

en: &Command
gl: &Orde

en: For&mat
gl: For&Mato

en: &Window
gl: &Xanela

en: &Options
gl: &Opcións

en: &None
gl: &Ningún

en: &Dynamic paragraphing
gl: Paragrafado &Dinámico

en: Type &writer wrap
gl: Axuste de má&Quina de escribir

en: Wrap mode
gl: Axuste de parágrafo

en: Tabulation
gl: Tabulación

en: &Fake half tabs
gl: &Finxir medias tabulacións

en: &Backspace through tabs
gl: &Eliminar en tabulacións

en: Fill tabs with &spaces
gl: Cambia tabulacións por e&Spazos

en: Tab spacing:
gl: Tamaño de tabulacións:

en: Other options
gl: Outras opcións

en: &Return does autoindent
gl: &Volver a autosangrado

en: Confir&m before saving
gl: Confir&Mar antes de gardar

en: Save file &position
gl: Gardar &Posición no ficheiro

en: &Visible trailing spaces
gl: Espazos finais &Visíbeis

en: Visible &tabs
gl: &Lapelas visíbeis

en: Synta&x highlighting
gl: Sinta&Xe coreada

en: C&ursor after inserted block
gl: C&ursor despois do bloque inserido

en: Pers&istent selection
gl: Selecció&N persistente

en: Cursor be&yond end of line
gl: Cursor &Máis aló do fin da liña

en: &Group undo
gl: Desfacer no &Grupo

en: Word wrap line length:
gl: Lonxitude do axuste de liña:

en: Editor options
gl: Opcións do editor

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
gl: Un editor de texto de uso amigábel
    escrito para o Midnight Commander.

en: About
gl: Sobre

en: Open files
gl: Abrir ficheiros

en: Edit:
gl: Editar:

en: ButtonBar|Mark
gl: ButtonBar|Marcar

en: ButtonBar|Replac
gl: ButtonBar|Rempl

en: ButtonBar|Copy
gl: ButtonBar|Copiar

en: ButtonBar|Move
gl: ButtonBar|Mover

en: ButtonBar|Delete
gl: ButtonBar|Eliminar

en: ButtonBar|PullDn
gl: ButtonBar|Baixar

en: Breton
gl: Bretón

en: Czech
gl: Checo

en: Welsh
gl: Galés

en: Danish
gl: Danés

en: German
gl: Alemán

en: Greek
gl: Grego

en: English
gl: Inglés

en: British English
gl: Inglés británico

en: Canadian English
gl: Inglés canadense

en: American English
gl: Inglés americano

en: Spanish
gl: Español

en: Faroese
gl: Faroés

en: French
gl: Francés

en: Italian
gl: Italiano

en: Dutch
gl: Holandés

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Swedish
gl: Sueco

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: &Add word
gl: &Engadir palabra

en: Language
gl: Idioma

en: Misspelled
gl: Mal escrita

en: Check word
gl: Revisar palabra

en: Suggest
gl: Suxerir

en: Select language
gl: Escoller o idioma

en: Load syntax file
gl: Cargar ficheiro de sintaxe

en: Cannot open file %s
    %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
gl: Produciuse un erro no ficheiro %s na liña %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
gl: Midnight Commander non pode cambiar ao directorio
    que o terminal di que é o directorio actual
    Seica borrou vostede o directorio? ou deulle outros
    permisos coa orde «su»?

en: Cannot fetch a local copy of %s
gl: Non é posíbel obter unha copia local de %s

en: The shell is already running a command
gl: O terminal xa esta executando unha orde

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
gl: Escriba «exit» para volver ao Midnight Commander

en: Set &all
gl: Aplicar &Todos

en: S&kip
gl: &Ignorar

en: &Set
gl: A&Plicar

en: owner
gl: propietario

en: group
gl: grupo

en: other
gl: outros

en: Flag
gl: Marca

en: Chown advanced command
gl: Cambiar propietario e permisos

en: Cannot chmod "%s"
    %s
gl: Non é posíbel cambiar permisos de «%s»
    %s

en: &Retry
gl: &Reintentar

en: Cannot chown "%s"
    %s
gl: Non é posíbel cambiar o propietario de «%s»
    %s

en: < Default >
gl: < Predeterminado >

en: Skins
gl: Temas

en: Other 8 bit
gl: Outro (8 bit)

en: Running
gl: Executándose

en: Stopped
gl: Detido

en: &Never
gl: &Nunca

en: On dum&b terminals
gl: Só en terminais &Bobas

en: Alwa&ys
gl: &Sempre

en: File operations
gl: Operacións de ficheiro

en: &Verbose operation
gl: &Operación detallada

en: Compute tota&ls
gl: Calcular &Totais

en: Classic pro&gressbar
gl: Barra de pro&Greso clásica

en: Mkdi&r autoname
gl: Nomear automaticamente ao crear di&Rectorio

en: &Preallocate space
gl: &Preasignar espazo

en: Esc key mode
gl: Tecla «Escape»

en: S&ingle press
gl: Premer só &Unha vez

en: Timeout:
gl: Tempo de espera:

en: Pause after run
gl: Pausa logo de executar

en: Use internal edi&t
gl: Usar ed&Itor interno

en: Use internal vie&w
gl: &Usar visor interno

en: A&sk new file name
gl: Pre&Guntar polo novo nome de ficheiro

en: Auto m&enus
gl: Auto m&Enús

en: &Drop down menus
gl: Menús &Despregábeis

en: S&hell patterns
gl: Modelos de ter&Minal

en: Co&mplete: show all
gl: co&Mpletar: mostrar todos

en: Rotating d&ash
gl: Rotación do t&Aboleiro

en: Cd follows lin&ks
gl: Cd segue li&Gazóns

en: Sa&fe delete
gl: &Borrado seguro

en: A&uto save setup
gl: Configuración do &Auto-gardado

en: Configure options
gl: Configuración

en: Skin:
gl: Tema:

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Case &insensitive
gl: &Non distinguir maiúsculas

en: Use panel sort mo&de
gl: Usar o m&Odo de orden do panel

en: Show mi&ni-status
gl: Mostrar m&Ini-estado

en: Use SI si&ze units
gl: Tama&Ños en unidades SI

en: Mi&x all files
gl: me&Sturar todos os ficheiros

en: Show &backup files
gl: Mostrar ficheiros de co&Pia de seguranza

en: Show &hidden files
gl: Mostrar ficheiros agoc&Hados

en: &Fast dir reload
gl: Re&Carga rápida de directorios

en: Ma&rk moves down
gl: ma&Rcar e baixar

en: Re&verse files only
gl: in&Verter só ficheiros

en: Simple s&wap
gl: intercambio &Simple de paneis

en: A&uto save panels setup
gl: Configuración do &Auto-gardado

en: Navigation
gl: Navegación

en: L&ynx-like motion
gl: Navegación ao estilo L&Ynx

en: Pa&ge scrolling
gl: Avance de pá&Xina

en: &Mouse page scrolling
gl: Avance de páxina co &Rato

en: File highlight
gl: Resaltar ficheiro

en: File &types
gl: &Tipos de ficheiros

en: &Permissions
gl: &Permisos

en: Quick search
gl: Busca rápida

en: Panel options
gl: Opcións dos paneis

en: Information
gl: Información

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
gl: O uso do «cargado rápido» pode ocasionar que o contido
    do panel non sempre reflicta o contido do directorio. Nese
    caso terá que recargar manualmente o directorio.
    Vexa a páxina do manual para obter máis información.

en: &Full file list
gl: Lista &Completa

en: &Brief file list:
gl: Lista &Breve:

en: &Long file list
gl: Lista &Longa

en: &User defined:
gl: Definida polo &Usuario:

en: columns
gl: columnas

en: User &mini status
gl: &Mini-estado de usuario

en: Executable &first
gl: &Executábeis primeiro

en: &Reverse
gl: Inve&Rter

en: Sort order
gl: Ordenar

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
gl: Confirmation|&Eliminar

en: Confirmation|O&verwrite
gl: Confirmation|s&Obrescritura

en: Confirmation|&Execute
gl: Confirmation|e&Xecutar

en: Confirmation|E&xit
gl: Confirmation|Saí&R

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
gl: Confirmation|Eliminar &Favoritos

en: Confirmation|&History cleanup
gl: Confirmation|Limpar &Historial

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: &UTF-8 output
gl: Saída &UTF-8

en: &Full 8 bits output
gl: Saída &Completa de 8 bits

en: F&ull 8 bits input
gl: &Entrada completa de 8 bits

en: Display bits
gl: Mostrar bits

en: Input / display codepage:
gl: Entrada / mostrar xogo de caracteres:

en: Directory tree
gl: Árbore de directorios

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
gl: Atraso para a liberación de VFS (seg):

en: FTP anonymous password:
gl: Contrasinal do FTP anónimo:

en: FTP directory cache timeout (sec):
gl: Atraso da caché do directorio FTP (seg):

en: &Always use ftp proxy:
gl: Empregar &Sempre o proxy ftp:

en: &Use ~/.netrc
gl: &Usar ~/.netrc

en: Use &passive mode
gl: usar modo &Pasivo

en: Use passive mode over pro&xy
gl: Usar modo pasivo sobre pro&Xy

en: Virtual File System Setting
gl: Configuración do sistema de ficheiros virtual

en: Quick cd
gl: Cambiar directorio

en: Existing filename (filename symlink will point to):
gl: Apuntando a:O nome de ficheiro xa existe (ligazón simbólica apuntando):

en: Symbolic link filename:
gl: Nome da nova ligazón simbólica:

en: Symbolic link
gl: Ligazón simbólica

en: &Stop
gl: &Deter

en: &Resume
gl: Continua&R

en: &Kill
gl: &Eliminar

en: Background jobs
gl: Traballos en segundo plano

en: Password for \\%s\%s
gl: Contrasinal para \\%s\%s

en: Domain:
gl: Dominio:

en: Username:
gl: Usuario:

en: SMB authentication
gl: Autenticación SMB

en: set &user ID on execution
gl: estabelecer o ID do &Ususrio na execución

en: set &group ID on execution
gl: estabelecer o ID do &Grupo na execución

en: stick&y bit
gl: bit pega&Ñento

en: &read by owner
gl: &Lido polo propietario

en: &write by owner
gl: esc&rito polo propietario

en: e&xecute/search by owner
gl: e&Xecutado/buscado polo propietario

en: rea&d by group
gl: li&Do polo grupo

en: write by grou&p
gl: escrito polo gru&Po

en: execu&te/search by group
gl: execu&Tado/buscado polo propietario

en: read &by others
gl: lido por o&Utros

en: wr&ite by others
gl: escr&Ito por outros

en: execute/searc&h by others
gl: executado/&Buscado por outros

en: Name:
gl: Nome:

en: Permissions (octal):
gl: Permisos (octal):

en: Owner name:
gl: Nome do propietario:

en: Group name:
gl: Nome do grupo

en: &Marked all
gl: Todos &Marcados

en: S&et marked
gl: &Estabelecer marcados

en: C&lear marked
gl: &Limpar marcados

en: Chmod command
gl: Orde chmod

en: Permission
gl: Permisos

en: File
gl: Ficheiro

en: Set &groups
gl: Asignar &Grupos

en: Set &users
gl: Asignar &Usuarios

en: Name
gl: Nome

en: Owner name
gl: Nome do propietario

en: Group name
gl: Nome do grupo

en: Size
gl: Tamaño

en: Chown command
gl: Cambiar propietario

en: User name
gl: Nome de usuario

en: <Unknown user>
gl: <Usuario descoñecido>

en: <Unknown group>
gl: <Grupo descoñecido>

en: Enter machine name (F1 for details):
gl: Escriba o nome da máquina (F1 para máis detalles):

en: Files tagged, want to cd?
gl: Hai ficheiros marcados. Quere cambiar de directorio?

en: Cannot change directory
gl: Non é posíbel cambiar de directorio

en: Filter
gl: Filtro

en: Set expression for filtering filenames
gl: Introduza a expresión para filtrar nomes de ficheiro

en: Link %s to:
gl: Crear ligazón a %s como:

en: Link
gl: Ligar

en: link: %s
gl: ligar: %s

en: symlink: %s
gl: ligazón simbólica: %s

en: Cannot chdir to "%s"
gl: Non é posíbel cambiar ao directorio «%s»

en: View file
gl: Ver ficheiro

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Filtered view
gl: Vista filtrada

en: Filter command and arguments:
gl: Orde de filtrado e argumentos:

en: Edit file
gl: Editar o ficheiro

en: Create a new Directory
gl: Crear un novo directorio

en: Enter directory name:
gl: Introduza nome do directorio:

en: Extension file edit
gl: Editar o ficheiro de extensións

en: Which extension file you want to edit?
gl: Que ficheiro de extensión desexa editar?

en: &System Wide
gl: Todo o &Sistema

en: Highlighting groups file edit
gl: Editar resaltes de cor do grupo

en: Which highlighting file you want to edit?
gl: Que ficheiro de resaltes desexa editar?

en: Compare directories
gl: Comparar directorios

en: Select compare method:
gl: Seleccione o método de comparación:

en: &Quick
gl: &Rápido

en: &Size only
gl: &Só tamaño

en: &Thorough
gl: Comple&To

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
gl: Ambos os dous paneis deben estar en modo lista
    para usar esta orde

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
gl: Non se está usando nin xterm nin a consola Linux;
    os paneis non se poden agochar.

en: '%s' is not a symbolic link
gl: «%s» non é unha ligazón simbólica

en: Symlink '%s' points to:
gl: A ligazón simbólica «%s» apunta a:

en: Edit symlink
gl: Editar ligazón simbólica

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
gl: edite a ligazón simbólica, non é posíbel eliminar %s: %s

en: edit symlink: %s
gl: editar ligazón simbólica: %s

en: FTP to machine
gl: Conexión por FTP

en: SFTP to machine
gl: SFTP á máquina

en: Shell link to machine
gl: Ligazón á máquina do terminal

en: SMB link to machine
gl: Ligazón á máquina SMB

en: Undelete files on an ext2 file system
gl: Recuperar ficheiros dun sistema de ficheiros ext2

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
gl: Introduza o dispositivo (sen /dev/) onde quere
    recuperar ficheiros: (F1 para máis detalles)

en: Directory scanning
gl: Examinando directorio

en: Setup
gl: Configuración

en: Setup saved to %s
gl: Configuración gardada en %s

en: Unable to save setup to %s
gl: Non foi posíbel gardar a configuración en %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
gl: Non é posíbel executar ordes desde sistemas de ficheiros non locais

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
gl: Non é posíbel cambiar ao directorio «%s»
    %s

en: Cannot read directory contents
gl: Non é posíbel ler o contido do directorio

en: Parameter
gl: Parámetro

en: Cannot create temporary command file
    %s
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal para ordes
    %s

en:  %s%s file error
gl: Produciuse un erro no ficheiro  %s%s

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
gl: O formato do ficheiro %smc.ext cambiou coa versión 3.0. Parece que está mal instalado. Por favor, tente conseguir unha copia intacta dende o paquete Midnight Commander.

en: %s file error
gl: Erro no ficheiro %s

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
gl: O formato do ficheiro %s ha cambiou coa versión 3.0. Pode facer unha copia de %smc.ext ou empregalo como modelo.

en: DialogTitle|Copy
gl: DialogTitle|Copiar

en: DialogTitle|Move
gl: DialogTitle|Mover

en: DialogTitle|Delete
gl: DialogTitle|Eliminar

en: FileOperation|Copy
gl: FileOperation|Copiar

en: FileOperation|Move
gl: FileOperation|Mover

en: FileOperation|Delete
gl: FileOperation|Eliminar

en: %o %f%n"%s"%m
gl: %o %f%n«%s»%m

en: files
gl: ficheiros

en: directory
gl: directorio

en: directories
gl: directorios

en: files/directories
gl: ficheiros/directorios

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
gl:  con máscara de orixe:

en: Cannot read source link "%s"
    %s
gl: Non é posíbel ler a ligazón orixe «%s»
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
gl: Non é posíbel crear a ligazón simbólica «%s»
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
gl: «%s»
    e
    «%s»
    son o mesmo directorio

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
gl: «%s»
    e
    «%s»
    son o mesmo ficheiro

en: Ski&p all
gl: omitir &Todos

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
gl: O directorio «%s» non está baleiro.
    Eliminalo recursivamente?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
gl: Proceso en segundo plano:
    O directorio «%s» non está baleiro.
    Eliminalo recursivamente?

en: Non&e
gl: Nin&Gún

en: Cannot remove file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel eliminar o ficheiro «%s»
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel identificar o ficheiro «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
gl: Non é posíbel sobrescribir o directorio «%s»

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
gl: Non é posíbel mover o ficheiro «%s» a «%s»
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
gl: Non é posíbel eliminar o directorio «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
gl: Non é posíbel sobrescribir o directorio «%s»
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel sobrescribir o ficheiro «%s»
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
gl: Non é posíbel mover o directorio «%s» a «%s»
    %s

en: Cannot operate on ".."!
gl: Non é posíbel operar sobre «..»!

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel identificar o ficheiro orixe «%s»
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel crear o ficheiro especial «%s»
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel cambiar o propietario do ficheiro destino: «%s»
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel cambiar os permisos do ficheiro destino «%s»
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro orixe «%s»
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
gl: Fallou o reintento, vaise a sobrescribir o ficheiro

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel identificar o ficheiro orixe «%s»
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel crear o ficheiro destino «%s»
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel identificar o ficheiro destino «%s»
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel reservar espazo para o ficheiro destino «%s»
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel escribir o ficheiro destino «%s»
    %s

en: (stalled)
gl: (atoado)

en: Cannot close source file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel pechar o ficheiro orixe «%s»
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
gl: Non é posíbel pechar o ficheiro destino «%s»
    %s

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
gl: O ficheiro esta incompleto. Desexa conservalo?

en: &Keep
gl: &Manter

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
gl: Non é posíbel identificar o directorio de orixe «%s»
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
gl: A orixe «%s» non é un directorio
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
gl: Non é posíbel copiar unha ligazón simbólica cíclica
    «%s»

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
gl: O destino «%s» debe ser un directorio
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
gl: Non é posíbel crear o directorio destino «%s»
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
gl: Non é posíbel cambiar os permisos do directorio destino «%s»
    %s

en: Sorry, I could not put the job in background
gl: Síntoo, non se puido pór a tarefa en 2º plano

en: S&uspend
gl: S&uspender

en: Con&tinue
gl: Con&Tinuar

en: ETA %s
gl: Tempo restante %s

en: Target file already exists!
gl: O ficheiro destino xa existe!

en: New     : %s, size %s
gl: Novo     : %s, tamaño %s

en: Existing: %s, size %s
gl: Existente: %s, tamaño %s

en: Overwrite this target?
gl: Sobrescribir este ficheiro?

en: A&ppend
gl: &Engadir

en: &Reget
gl: &Reintentar

en: Overwrite all targets?
gl: Sobrescribir todos os ficheiros?

en: &Update
gl: &Actualizar

en: If &size differs
gl: Se o &Tamaño difire

en: File exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Background process: File exists
gl: Proceso en 2º plano: O ficheiro xa existe

en: Files processed: %zu/%zu
gl: Ficheiros procesados: %zu/%zu

en: Files processed: %zu
gl: Ficheiros procesados: %zu

en: Time: %s %s
gl: Tempo: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
gl: Tempo: %s %s (%s)

en: Time: %s
gl: Tempo: %s

en: Time: %s (%s)
gl: Tempo: %s (%s)

en: Source
gl: Orixe

en: Target
gl: Destino

en: Deleting
gl: Eliminando

en: &Using shell patterns
gl: &Usando modelos de consola

en: to:
gl: a:

en: Follow &links
gl: Seguir &Ligazóns

en: Preserve &attributes
gl: Conservar &Atributos

en: Di&ve into subdir if exists
gl: Entrar en sub&Directorio se existe

en: &Stable symlinks
gl: Ligazóns simbólicas e&Stábeis

en: &Background
gl: En 2º &Plano

en: Invalid source pattern '%s'
gl: Patrón orixinal incorrecto «%s»

en: &Chdir
gl: &Cambiar directorio

en: &Again
gl: &Outra vez

en: Pane&lize
gl: &Levar a panel

en: &View - F3
gl: &Ver - F3

en: &Edit - F4
gl: &Editar - F4

en: Malformed regular expression
gl: A expresión regular é incorrecta

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: &Find recursively
gl: &Busca recursiva

en: S&kip hidden
gl: i&Gnorar agochados

en: Content:
gl: Contido:

en: Sea&rch for content
gl: Buscar por co&Ntido

en: Case sens&itive
gl: Dis&Tinguir maiúsculas

en: A&ll charsets
gl: &Todos os xogos de caracteres

en: Fir&st hit
gl: &Primeira coincidencia

en: &Tree
gl: Ár&Bore

en: Find File
gl: Buscar ficheiro

en: Start at:
gl: Comezar en:

en: Ena&ble ignore directories:
gl: i&Gnorar directorios...

en: Grepping in %s
gl: Buscando en %s

en: Finished
gl: Rematado

en: Searching
gl: Buscando

en: Change &to
gl: &Cambiar a

en: &Free VFSs now
gl: Liberar os V&FS agora

en: &Refresh
gl: Actuali&Zar

en: &Add current
gl: e&Ngadir actual

en: &Up
gl: &Arriba

en: New &group
gl: Novo &Grupo

en: New &entry
gl: Nova &Entrada

en: &Insert
gl: &Inserir

en: &Remove
gl: &Quitar

en: Subgroup - press ENTER to see list
gl: Subgrupo - prema INTRO para ver a lista

en: Active VFS directories
gl: Directorios virtuais (VFS) activos

en: Directory hotlist
gl: Favoritos

en: Top level group
gl: Grupo principal

en: Directory path
gl: Ruta do directorio:

en: Moving %s
gl: Movendo %s

en: Directory label
gl: Etiqueta do directorio:

en: &Append
gl: Engadir ao &Final

en: New hotlist entry
gl: Nova entrada de favoritos

en: Directory label:
gl: Etiqueta do directorio:

en: Directory path:
gl: Ruta do directorio:

en: New hotlist group
gl: Novo grupo favoritos

en: Name of new group:
gl: Nome do novo grupo:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
gl: Está seguro de que quere retirar a entrada «%s»?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
gl: O grupo «%s» non está baleiro.
    Quere eliminalo?

en: Hotlist Load
gl: Cargar favoritos

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
gl: MC non foi quen de escribir o ficheiro %s,
    a lista de favoritos antiga non foi borrada

en: Label for "%s":
gl: Etiqueta para «%s»:

en: Add to hotlist
gl: Engadir a favoritos

en: File: %s
gl: Ficheiro: %s

en: No node information
gl: Sen información sobre nodos

en: Free nodes:
gl: Nodos libres:

en: No space information
gl: Sen información do espazo

en: Free space: %s/%s (%d%%)
gl: Espazo libre: %s/%s (%d%%)

en: Type:       %s
gl: Tipo:         %s

en: non-local vfs
gl: VFS non-local

en: Device:     %s
gl: Dispositivo:  %s

en: Filesystem: %s
gl: Sistema de ficheiros: %s

en: Accessed:   %s
gl: Accedido:     %s

en: Modified:   %s
gl: Modificado:   %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
gl: Cambiado:     %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
gl: Tipo disp.: maior %lu, menor %lu

en: Size:       %s
gl: Tamaño:       %s

en: Owner:      %s/%s
gl: Propietario:  %s/%s

en: Links:      %d
gl: Ligazóns:     %d

en: Mode:       %s (%04o)
gl: Modo:         %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
gl: Localización: %Xh:%Xh

en: &Equal split
gl: si&Metrico

en: &Menubar visible
gl: Barra do &Menú visíbel

en: Command &prompt
gl: &Liña de ordes

en: &Keybar visible
gl: Mostrar &Barra de teclas

en: H&intbar visible
gl: &Suxestións visíbeis

en: &XTerm window title
gl: Titulo da xanela &Xterm

en: &Show free space
gl: &Amosar o espazo dispoñíbel

en: Panel split
gl: Disposición de paneis

en: Console output
gl: Saída de consola

en: Output lines:
gl: Liñas de saída

en: Layout
gl: Presentación

en: File listin&g
gl: Lis&Tado de ficheiros

en: &Quick view
gl: Vista &Rápida

en: &Info
gl: &Información

en: &Sort order...
gl: &Ordenar...

en: &Filter...
gl: &Filtro...

en: &Encoding...
gl: &Codificando...

en: FT&P link...
gl: Conexión por FT&P...

en: S&hell link...
gl: Conexión por &Terminal...

en: S&FTP link...
gl: Ligazón S&FTP...

en: SM&B link...
gl: Conexión por &SMB...

en: Paneli&ze
gl: &Poñer no panel

en: &Rescan
gl: Actuali&Zar

en: &View
gl: &Vista

en: Vie&w file...
gl: ve&R ficheiro...

en: &Filtered view
gl: Vista &Filtrada

en: &Copy
gl: &Copiar

en: C&hmod
gl: c&Hmod

en: &Link
gl: &Ligar

en: &Symlink
gl: Ligazóns &Simbólicas

en: Relative symlin&k
gl: Liga&Zón simbólica relativa

en: Edit s&ymlink
gl: Editar li&Gazón simbólica

en: Ch&own
gl: ch&Own

en: &Advanced chown
gl: c&Ambiar propietario e permisos

en: &Rename/Move
gl: &Renomear/Mover

en: &Mkdir
gl: Crear &Directorio

en: &Quick cd
gl: ca&Mbiar directorio

en: Select &group
gl: Seleccionar &Grupo

en: U&nselect group
gl: Desmarcar g&Rrupo

en: &Invert selection
gl: &Inverter a selección

en: E&xit
gl: &Saír

en: &User menu
gl: Menú de &Usuario

en: &Directory tree
gl: Árbore de &Directorios

en: &Find file
gl: Buscar &Ficheiro

en: S&wap panels
gl: &Intercambiar paneis

en: Switch &panels on/off
gl: Activar/desactivar &Paneis

en: &Compare directories
gl: &Comparar directorios

en: C&ompare files
gl: c&Omparar ficheiros

en: E&xternal panelize
gl: Paneis e&Xternos

en: Show directory s&izes
gl: Mostrar &Tamaño dos directorios

en: Command &history
gl: &Historial de ordes

en: Di&rectory hotlist
gl: di&Rectorio de favoritos

en: &Active VFS list
gl: Lista activa de ficheiros &Virtuais (VFS)

en: &Background jobs
gl: &Procesos en 2º plano

en: Screen lis&t
gl: &Lista de pantallas

en: &Undelete files (ext2fs only)
gl: rec&Uperar ficheiros (só ext2fs)

en: &Listing format edit
gl: Edición do formato de &Lista

en: Edit &extension file
gl: &Editar o ficheiro de extensións

en: Edit &menu file
gl: Editar ficheiro de &Menú

en: Edit hi&ghlighting group file
gl: Editar resaltado de &Grupos de ficheiros

en: &Configuration...
gl: &Configuración...

en: &Layout...
gl: &Presentación...

en: &Panel options...
gl: Opcións dos &Paneis...

en: C&onfirmation...
gl: c&Onfirmación...

en: &Appearance...
gl: &Aparencia...

en: &Display bits...
gl: &Mostrar bits...

en: &Virtual FS...
gl: Sistema de ficheiros &Virtual (VFS)...

en: Panels:
gl: Paneis:

en: The Midnight Commander
gl: O Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
gl: Confirma que quere saír do Midnight Commander?

en: &Above
gl: &Arriba

en: &Left
gl: &Esquerda

en: &Below
gl: a&Baixo

en: &Right
gl: &Dereita

en: ButtonBar|Menu
gl: ButtonBar|Menú

en: ButtonBar|View
gl: ButtonBar|Ver

en: ButtonBar|RenMov
gl: ButtonBar|Renomear/Mover

en: ButtonBar|Mkdir
gl: ButtonBar|Crear directorio

en: Memory exhausted!
gl: Memoria esgotada!

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'unsorted' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|u
gl: sort|s

en: &Unsorted
gl: &Sen ordenar

en: &Name
gl: &Nome

en: &Version
gl: &Versión

en: E&xtension
gl: e&Xtensión

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'size' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|s
gl: sort|t

en: &Size
gl: &Tamaño

en: Block Size
gl: Tamaño do bloque

en: &Modify time
gl: Data de &Modificación

en: &Access time
gl: Data de &Acceso

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
gl: sort|c

en: C&hange time
gl: Data de &Cambio

en: &Inode
gl: nodo-&I

en: Owner
gl: Propietario

en: Group
gl: Grupo

en: [dev]
gl: [disp]

en: UP--DIR
gl: DIR--ANT

en: SYMLINK
gl: LIGAZÓN

en: <readlink failed>
gl: <fallou readlink>

en: %s in %d file | %s in %d files
gl[0]: %s en %d ficheiro
gl[1]: %s en %d ficheiros

en: Panelize
gl: Poñer no panel

en: Unknown tag on display format:
gl: Etiqueta descoñecida no formato de pantalla:

en: &Files only
gl: Só &Ficheiros

en: &Case sensitive
gl: &Distinguir maiúsculas

en: Select
gl: Seleccionar

en: Unselect
gl: Desmarcar

en: Do you really want to execute?
gl: Confirma que quere executalo?

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
gl: O formato semella non ser correcto. Recuperando o predeterminado.

en: &Add new
gl: &Engadir novo

en: External panelize
gl: Paneis externos

en: Other command
gl: Outra orde

en: Command
gl: Orde

en: Add to external panelize
gl: Engadir a panel externo

en: Enter command label:
gl: Introduza a etiqueta da orde:

en: Cannot invoke command.
gl: Non é posíbel invocar a orde.

en: Pipe close failed
gl: Produciuse un fallo ao pechar a canalización

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
gl: Non é posíbel executar a panelización externa nun directorio non local

en: Modified git files
gl: Ficheiros git modificados

en: Find rejects after patching
gl: Buscar ficheiros rexeitados logo de aplicar parches

en: Find *.orig after patching
gl: Buscar ficheiros orixinais logo de aplicar parches

en: Find SUID and SGID programs
gl: Buscar programas con SUID e SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro «%s» para escritura:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
gl: Copiar directorio «%s» a:

en: Move "%s" directory to:
gl: Mover o directorio «%s» a:

en: Cannot stat the destination
    %s
gl: Non é posíbel determinar o destino
    %s

en: Delete %s?
gl: Eliminar %s?

en: ButtonBar|Static
gl: ButtonBar|Estático

en: ButtonBar|Dynamc
gl: ButtonBar|Dinámico

en: ButtonBar|Rescan
gl: ButtonBar|Actualizar

en: ButtonBar|Forget
gl: ButtonBar|Esquecer

en: ButtonBar|Rmdir
gl: ButtonBar|EliminarDirectorio

en: Cannot write to the %s file:
    %s
gl: Non é posíbel escribir no ficheiro %s:
    %s

en: Help file format error
gl: O ficheiro de axuda ten un erro de formato

en: Internal bug: Double start of link area
gl: Erro interno: Dobre inicio da área de ligazón

en: Cannot find node %s in help file
gl: Non é posíbel atopar o nodo %s no ficheiro de axuda

en: Help
gl: Axuda

en: ButtonBar|Index
gl: ButtonBar|Contido

en: ButtonBar|Prev
gl: ButtonBar|Anterior

en: Learn keys
gl: Redefinir teclas

en: Teach me a key
gl: Asignar unha tecla

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
gl: Por favor, prema a tecla %s
    e agarde ata que esta mensaxe desapareza.
    
    Logo, prema a tecla de novo e vexa se a mensaxe de «Conforme» aparece
    a beira do seu botón 
    
    Se quere cancelar, prema unha vez a tecla «Escape»
    e agarde.

en: Cannot accept this key
gl: Non se pode aceptar esta tecla

en: You have entered "%s"
gl: Vostede escribiu «%s»

note: TRANSLATORS: This label appears near learned keys.  Keep it short.
en: OK
gl: Aceptar

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
gl: Parece ser que todas as súas teclas xa
    funcionan correctamente. Perfecto!

en: &Discard
gl: &Desbotar

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
gl: Perfecto! As súas táboas de terminal son correctas!
    Todas as teclas funcionan axeitadamente.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
gl: Prema todas as teclas mencionadas aquí. Una vez feito, comprobe
    que as teclas non están marcados con «Aceptar». Prema espazo na
    tecla que falte ou prema co rato para definila. Móvase coa tecla Tab.

en: Failed to run:
    %s
gl: Non foi posíbel executar:
    %s

en: Home directory path is not absolute
gl: A ruta do directorio de inicio non é absoluta

en: 
    Failed while close:
    %s
gl: 
    Non foi posíbel pechar:
    %s

en: Choose codepage
gl: Seleccionar xogo de caracteres

en: -  < No translation >
gl: -  < Sen tradución >

en: %b %e  %Y
gl: %e %b  %Y

en: %b %e %H:%M
gl: %e %b %H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro %s:
    %s

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
gl: GNU Midnight Commander xa se está
    executando neste terminal.
    A compatibilidade de subterminal quedará desactivada.

en: Cannot open named pipe %s
gl: Non é posíbel abrir a canalización nomeada %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
gl: O terminal aínda está activo. Saír de todos xeitos?

en: Warning: Cannot change to %s.
gl: Coidado: Non é posíbel cambiar a %s.

en: Using the S-Lang library with terminfo database
gl: Empregando a biblioteca S-Lang coa base de datos terminfo

en: Using the ncurses library
gl: Empregando a biblioteca ncurses

en: Using the ncursesw library
gl: Empregando a biblioteca ncursesw

en: With builtin Editor
gl: Editor de texto propio incluído

en: With optional subshell support
gl: Con compatibilidade opcional coa subterminal

en: With subshell support as default
gl: Con compatibilidade predeterminada coa subterminal

en: With support for background operations
gl: Compatibilidade para operacións en 2º plano

en: With mouse support on xterm and Linux console
gl: Compatibilidade para rato en xterm e consola Linux

en: With mouse support on xterm
gl: Compatibilidade para rato en xterm

en: With support for X11 events
gl: Compatibilidade para accións X11

en: With internationalization support
gl: Compatibilidade para internacionalización

en: With multiple codepages support
gl: Compatibilidade para cambio de xogos de caracteres

en: Built with GLib %d.%d.%d
gl: Construido con GLib %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
gl: (VFS) Sistema de ficheiros virtual:

en: Data types:
gl: Tipos de datos:

en: System data
gl: Datos do sistema

en: Config directory:
gl: Directorio de configuración:

en: Data directory:
gl: Directorio de datos:

en: File extension handlers:
gl: Manexadores de extensións de ficheiro:

en: VFS plugins and scripts:
gl: Engadidos e scripts VFS

en: User data
gl: Datos do usuario

en: Cache directory:
gl: Directorio de caché:

en: Debug
gl: Depuración

en: ERROR:
gl: ERRO:

en: True:
gl: Verdadeiro:

en: False:
gl: Falso:

en: Error calling program
gl: Produciuse un erro ao chamar ao programa

en: Warning -- ignoring file
gl: Aviso -- ignorando o ficheiro

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
gl: O ficheiro «%s» non pertence a Vd. nin a root, nin ten permiso
    global de escritura. Usalo podería comprometer a súa seguranza.

en: Format error on file Extensions File
gl: Atopouse un erro de formato no ficheiro de extensións

en: The %%var macro has no default
gl: A macro %%var non ten valor predeterminado

en: The %%var macro has no variable
gl: A macro %%var non contén variábeis

en: No suitable entries found in %s
gl: Non se atopan entradas apropiadas en %s

en: User menu
gl: Menú de usuario

en: Cannot open cpio archive
    %s
gl: Non é posíbel abrir o arquivo cpio
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
gl: Fin prematuro do arquivo cpio
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
gl: Ligazóns inconsistentes para
    %s
    no arquivo cpio
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
gl: %s conten entradas duplicadas! Ignorando!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
gl: Cabeceira cpio danada atopada en
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
gl: Fin de ficheiro inesperado
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
gl: Non é posíbel abrir o arquivo %s
    %s

en: Inconsistent extfs archive
gl: Arquivo extfs inconsistente

en: Warning: cannot open %s directory
gl: Aviso: non é posíbel abrir o directorio %s

en: fish: Disconnecting from %s
gl: fish: desconectando de %s

en: fish: Waiting for initial line...
gl: fish: esperando liña de inicio...

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
gl: Síntoo, as conexións con contrasinal aínda non son posíbeis.

en: fish: Password is required for %s
gl: fish: precisase contrasinal para %s

en: fish: Sending password...
gl: fish: enviando contrasinal de usuario...

en: fish: Sending initial line...
gl: fish: enviando liña de inicio...

en: fish: Handshaking version...
gl: fish: negociando versión...

en: fish: Getting host info...
gl: fish: obtendo información do servidor...

en: fish: Reading directory %s...
gl: fish: lendo o directorio %s...

en: %s: done.
gl: %s: feito.

en: %s: failure
gl: %s: fallo

en: fish: store %s: sending command...
gl: fish: gardar %s: enviando orde...

en: fish: Local read failed, sending zeros
gl: fish: fallo local de lectura, enviando ceros

en: fish: storing file
gl: fish: gardando ficheiro

en: Aborting transfer...
gl: Interrompendo transferencia...

en: Error reported after abort.
gl: Informouse dun erro despois de interromper.

en: Aborted transfer would be successful.
gl: Transferencia interrompida satisfactoriamente.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
gl: ftpfs: desconectando de %s

en: FTP: Password required for %s
gl: FTP: é preciso contrasinal para %s

en: ftpfs: sending login name
gl: ftpfs: enviando nome de usuario

en: ftpfs: sending user password
gl: ftpfs: enviando contrasinal de usuario

en: FTP: Account required for user %s
gl: FTP: requírese conta para o usuario %s

en: Account:
gl: Conta:

en: ftpfs: sending user account
gl: ftpfs: enviando conta de usuario

en: ftpfs: logged in
gl: ftpfs: autorizados

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
gl: ftpfs: denegada autorización ao usuario %s

en: ftpfs: Invalid host name.
gl: ftpfs: nome de máquina incorrecto.

en: ftpfs: making connection to %s
gl: ftpfs: estabelecendo conexión con %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
gl: ftpfs: conexión interrompida polo usuario

en: ftpfs: connection to server failed: %s
gl: ftpfs: fracasou a conexión ao servidor: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
gl: Agardando antes de volver tentar... %d (Ctrl-G para cancelar)

en: ftpfs: invalid address family
gl: ftpfs: familia de enderezos incorrecta

en: ftpfs: could not create socket: %s
gl: ftpfs: non é posíbel crear socket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
gl: ftpfs: non é posíbel aplicar o «modo pasivo»

en: ftpfs: aborting transfer.
gl: ftpfs: interrompendo a transferencia.

en: ftpfs: abort error: %s
gl: ftpfs: produciuse un erro ao interromper: %s

en: ftpfs: abort failed
gl: ftpfs: fracasou a interrupción

en: ftpfs: CWD failed.
gl: ftpfs: produciuse un fallo ao executar CWD

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
gl: ftpfs: non é posíbel realizar a ligazón simbólica

en: Resolving symlink...
gl: Realizando a ligazón simbólica...

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
gl: ftpfs: lendo vía FTP o directorio %s... %s%s

en: (strict rfc959)
gl: (rfc959 estrito)

en: (chdir first)
gl: (primeiro chdir)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
gl: ftpfs: produciuse un fallo; non hai onde repregarse

en: ftpfs: storing file
gl: ftpfs: gardando ficheiro

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
gl: Os permisos de ~/.netrc non son os apropiados.
    Elimine o contrasinal ou cambie os permisos.

en: %s: Warning: file %s not found
gl: %s: Aviso: non é posíbel atopar o ficheiro %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
gl: Atención: liña incorrecta en %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
gl: Atención: marca %c incorrecta en %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
gl: sftp: produciuse un erro ao ler %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
gl: sftp: Non é posíbel obter o nome do usuario actual.

en: sftp: Invalid host name.
gl: sftp: nome de máquina incorrecto.

en: sftp: making connection to %s
gl: sftp: estabelecendo conexión con %s

en: sftp: connection interrupted by user
gl: sftp: conexión interrompida polo usuario

en: sftp: connection to server failed: %s
gl: sftp: fracasou a conexión ao servidor: %s

en: sftp: Enter passphrase for %s
gl: sftp: introduza a frase de paso para %s

en: sftp: Passphrase is empty.
gl: sftp: a frase de paso está baleira

en: sftp: Enter password for %s
gl: sftp: introduza o contrasinal para %s

en: sftp: Password is empty.
gl: sftp: o contrasinal está baleiro.

en: sftp: No file handler data present for reading file
gl: sftp: Sen datos del descritor do ficheiro para lelo.

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
gl: sftp: (Ctrl-G interrompe) Listado... %s

en: sftp: Listing done.
gl: sftp: Feito o listado.

en: reconnect to %s failed
gl: Produciuse un fallo na reconexión con %s

en: Authentication failed
gl: Produciuse un fallo de autenticación

en: Error %s creating directory %s
gl: Produciuse un erro %s creando o directorio %s

en: Error %s removing directory %s
gl: Produciuse un erro %s eliminando o directorio %s

en: %s opening remote file %s
gl: %s abrindo ficheiro remoto %s

en: %s removing remote file %s
gl: %s eliminando ficheiro remoto %s

en: %s renaming files
gl: %s renomeando ficheiros

en: Cannot open tar archive
    %s
gl: Non é posíbel abrir arquivos de tipo tar
    %s

en: Inconsistent tar archive
gl: Arquivo de tipo tar inconsistente

en: Unexpected EOF on archive file
gl: Fin de ficheiro (EOF) inesperado

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
gl: %s
    non parece un arquivo de tipo tar.

en: undelfs: error
gl: undelfs: erro

en: not enough memory
gl: non hai memoria abondo

en: while allocating block buffer
gl: ao reservar búfer de bloque

en: while starting inode scan %d
gl: ao iniciar rastrexo de nodo-i %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
gl: undelfs: cargando información de ficheiros eliminados %d nodos-i

en: while calling ext2_block_iterate %d
gl: ao chamar a ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
gl: esgotouse toda a memoria mentres se recolocaba a matriz

en: while doing inode scan %d
gl: mentres se executaba o rastrexo de nodos-i %d

en: Cannot open file %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro %s

en: undelfs: reading inode bitmap...
gl: undelfs: lendo mapa de nodos-i...

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
gl: Non é posíbel cargar o mapa de nodo-i de: 
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
gl: undelfs: lendo mapa de bloques...

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
gl: Non é posíbel cargar mapa de bloques de: 
    %s

en: vfs_info is not fs!
gl: vfs_info non é fs!

en: You have to chdir to extract files first
gl: Ten que ir ao directorio antes de extraer ficheiros

en: while iterating over blocks
gl: ao repetir entre bloques

en: Cannot open file "%s"
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro «%s»

en: Ext2lib error
gl: Produciuse un erro de ext2lib

en: Invalid value
gl: Valor incorrecto

en: File was modified. Save with exit?
gl: O ficheiro foi modificado. Desexa gardalo ao saír?

en: &Cancel quit
gl: &Cancelar saída

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
gl: Saíndo de Midnight Commander.
    Gardar o ficheiro modificado?

en: &Line number
gl: Número de &Liña

en: Pe&rcents
gl: Pe&Rcentiles

en: &Decimal offset
gl: Desprazamento &Decimal

en: He&xadecimal offset
gl: Desprazamento he&Xadecimal

en: Goto
gl: Ir a

en: ButtonBar|Ascii
gl: ButtonBar|ASCII

en: ButtonBar|HxSrch
gl: ButtonBar|BuscaHexa

en: ButtonBar|UnWrap
gl: ButtonBar|Despregar

en: ButtonBar|Wrap
gl: ButtonBar|Pregar

en: ButtonBar|Hex
gl: ButtonBar|Hexa

en: ButtonBar|Goto
gl: ButtonBar|Ir a

en: ButtonBar|Raw
gl: ButtonBar|Bruto

en: ButtonBar|Parse
gl: ButtonBar|Analizar

en: ButtonBar|Unform
gl: ButtonBar|SenFormato

en: ButtonBar|Format
gl: ButtonBar|Formato

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
gl: Produciuse un erro ao ler os datos da saída estándar filla:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro:
    %s
    É probábel que os datos non se escribiran

en: Cannot save file:
    %s
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro:
    %s

en: View:
gl: Vista:

en: Cannot open "%s"
    %s
gl: Non é posíbel abrir «%s»
    %s

en: Cannot view: not a regular file
gl: Non é posíbel ver: non é un ficheiro regular

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
gl: Non é posíbel abrir «%s» en modo de análise
    %s

en: Search done
gl: Busca rematada

en: Continue from beginning?
gl: Continuar desde o principio?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
gl: Non é posíbel obter unha copia local de /ftp://some.host/editme.txt
