Midnight Commander - en to bg translation catalogue (1156 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
bg: Предупреждение: не може да се зареди списъкът на кодовите таблици

en: 7-bit ASCII
bg: 7-битов ASCII

en: Cannot translate from %s to %s
bg: Не може да се преведе от %s на %s

en: Event system already initialized
bg: Системата за събития е вече инициализирана

en: Failed to initialize event system
bg: Неуспешно инициализиране на системата за събития

en: Event system not initialized
bg: Системата за събития не е инициализирана

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
bg: Проверете входящата информация. Някои параметри са NULL!

en: Unable to create group '%s' for events!
bg: Не може да се създаде група '%s' за събития!

en: Unable to create event '%s'!
bg: Не може да се създаде събитие '%s'!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
bg: Файлът "%s" вече се редактира.
    Потребител: %s
    ID на процеса: %d

en: File locked
bg: Файлът е заключен

en: &Grab lock
bg: &Прихващане на заключването

en: &Ignore lock
bg: Прене&брегване на заключването

en: Cannot create %s directory
bg: Не може да се създаде %s директория

en: FATAL: not a directory:
bg: Фатално: не е директория:

en: An error occurred while migrating user settings: %s
bg: Грешка възникна при преместването на потребителските настройки: %s

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
bg: Старите ви настройки бяха преместени от %s
    в препоръчваните от Freedesktop директории.
    За повече информация, моля посетете
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: Your old settings were migrated from %s
    to %s
bg: Старите ви настройки бяха преместени от %s
    в %s

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
bg: Числото е извън обхват (би трябвало да бъде обвхвата, 0 <= n <=0xFF, представено в шестнадесетичен формат)

en: Invalid character
bg: Невалиден символ

en: Unmatched quotes character
bg: Не съответстващи кавички

en: Search string not found
bg: Търсеният низ не намерен

en: Not implemented yet
bg: Все още не е внедрено

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
bg: Количеството на символи за заместване не е равно на количеството намерени символи

en: Invalid token number %d
bg: Невалиден номер на символ %d

en: Regular expression error
bg: Грешка в регулярен израз

en: Re&gular expression
bg: Ре&гулярен израз

en: He&xadecimal
bg: &Шестнадесетично

en: Wil&dcard search
bg: Тър&сене с маски

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
bg: Невъзможно зареждане на "%s" тема.
    Тема по подразбиране беше заредена

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
bg: Невъзможна обработка на "%s" тема.
    Тема по подразбиране беше заредена

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
bg: Невъзможно използване на '%s' тема с поддръжка на истински цветове:
    %s
    Тема по подразбиране беше заредена.

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
bg: Невъзможно използване на "%s" тема с 256 цветова поддръжка
    на не-256 цветови терминал.
    Тема по подразбиране беше заредена

en: True color not supported with ncurses.
bg: Истински цвят не се поддържа заедно с ncurses.

en: True color not supported in this slang version.
bg: Истински цвят не се поддържа с тази версия на slang.

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
bg: Вашият терминал дори не поддържа 256 цвята.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
bg: Задайте COLORTERM=truecolor ако вашият терминал наистина поддържа истински цветове.

en: Escape
bg: Esc

en: Function key 1
bg: F1

en: Function key 2
bg: F2

en: Function key 3
bg: F3

en: Function key 4
bg: F4

en: Function key 5
bg: F5

en: Function key 6
bg: F6

en: Function key 7
bg: F7

en: Function key 8
bg: F8

en: Function key 9
bg: F9

en: Function key 10
bg: F10

en: Function key 11
bg: F11

en: Function key 12
bg: F12

en: Function key 13
bg: F13

en: Function key 14
bg: F14

en: Function key 15
bg: F15

en: Function key 16
bg: F16

en: Function key 17
bg: F17

en: Function key 18
bg: F18

en: Function key 19
bg: F19

en: Function key 20
bg: F20

en: Completion/M-tab
bg: Допълване/M-tab

en: BackTab/S-tab
bg: Обратен таб./S-tab

en: Up arrow
bg: Стрелка нагоре

en: Down arrow
bg: Стрелка надолу

en: Left arrow
bg: Стрелка наляво

en: Right arrow
bg: Стрелка надясно

en: End key
bg: End

en: Page Up
bg: Страница нагоре

en: Page Down
bg: Страница надолу

en: / on keypad
bg: / от доп. клв.

en: * on keypad
bg: * от доп. клв.

en: - on keypad
bg: - от доп. клв.

en: + on keypad
bg: + от доп. клв.

en: Left arrow keypad
bg: Лява стрелка от доп. клв.

en: Right arrow keypad
bg: Дясна стрелка от доп. клв.

en: Up arrow keypad
bg: Горна стрелка от доп. клв.

en: Down arrow keypad
bg: Долна стрелка от доп. клв.

en: Home on keypad
bg: Home от доп. клв.

en: End on keypad
bg: End от доп. клв.

en: Page Down keypad
bg: Page Down от доп. клв.

en: Page Up keypad
bg: Page Up от доп. клв.

en: Insert on keypad
bg: Insert от доп. клв.

en: Delete on keypad
bg: Delete от доп. клв.

en: Enter on keypad
bg: Enter от доп. клв.

en: Function key 21
bg: F21

en: Function key 22
bg: F22

en: Function key 23
bg: F23

en: Function key 24
bg: F24

en: A1 key
bg: A1 клавиш

en: C1 key
bg: C1 клавиш

en: Asterisk
bg: Звезда

en: Minus
bg: Минус

en: Plus
bg: Плюс

en: Dot
bg: Точка

en: Less than
bg: По-малко

en: Great than
bg: По-голямо

en: Equal
bg: Равно

en: Comma
bg: Запетайка

en: Apostrophe
bg: Апостроф

en: Colon
bg: Двоеточие

en: Semicolon
bg: Точка и запетая

en: Exclamation mark
bg: Удивителна

en: Question mark
bg: Въпросителна

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: Dollar sign
bg: Долар

en: Quotation mark
bg: Кавички

en: Percent sign
bg: Знак за процент

en: Caret
bg: Коректура

en: Tilda
bg: Тилда

en: Prime
bg: Обратен апостроф

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Understrike
bg: Подчертаване

en: Pipe
bg: Права черта

en: Left parenthesis
bg: Отваряща скоба

en: Right parenthesis
bg: Затваряща скоба

en: Left bracket
bg: Отваряща квадратна скоба

en: Right bracket
bg: Затваряща квадратна скоба

en: Left brace
bg: Отваряща фигурна скоба

en: Right brace
bg: Затваряща фигурна скоба

en: Tab key
bg: Табулация

en: Space key
bg: Интервал

en: Slash key
bg: Накл. черта

en: Backslash key
bg: Обратна накл. черта

en: Number sign #
bg: Знак за номерация #

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
bg: @

en: The TERM environment variable is unset!
bg: Променливата TERM не е установена!

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
bg: Размер на екрана %dx%d не е поддържан.
    Проверете променливата на средата TERM.

en: B
bg: Б

en: kB
bg: кБ

en: KiB
bg: КиБ

en: MB
bg: МБ

en: MiB
bg: Миб

en: GB
bg: ГБ

en: GiB
bg: Биб

en: Cannot create pipe descriptor
bg: Не може да се създаде дескриптор на канала

en: Cannot create pipe streams
bg: Не могат да се създадат потоци на канала

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
bg: Неочаквана грешка в select(), четейки  информация от дъщерен процес:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
bg: Неочаквана грешка в waitpid():
    %s

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Pipe failed
bg: Канал е неуспешен

en: Dup failed
bg: Dup се провали

en: Error dup'ing old error pipe
bg: Грешка при дублиране на стар канал

en: Directory cache expired for %s
bg: Кеша за %s остаря

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
bg: %s: %s: %s %3d%% (%lld) трансферирани байта

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
bg: %s: %s: %s %lld трансферирани байта

en: Starting linear transfer...
bg: Започвам линеен трансфер...

en: Getting file
bg: Получавам файл

en: Changes to file lost
bg: Промените във файла изгубени

en: %s is not a directory
bg: %s не е директория

en: Directory %s is not owned by you
bg: Директорията %s не се притежава от вас

en: Cannot set correct permissions for directory %s
bg: Не могат да се зададат коректни права за директория %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
bg: Не може да се създаде временна директория %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
bg: Временни файлове ще бъдат създадени в %s

en: Temporary files will not be created
bg: Временни файлове няма да бъдат създадени

en: Press any key to continue...
bg: Натиснете клавиш, за да продължите...

en: Cannot parse:
bg: Грешка при обработка:

en: More parsing errors will be ignored.
bg: Другите грешки при обработката ще се пренебрегнат.

en: Internal error:
bg: Вътрешна грешка:

en: Password:
bg: Парола:

en: Screens
bg: Екрани

en: History
bg: История

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
bg: ЗаглавиеДиалог|Изчистване история

en: Do you want clean this history?
bg: Да се изчисти ли историята?

en: &Yes
bg: Да

en: &No
bg: Не

en: &OK
bg: &ОК

en: &Cancel
bg: О&тказ

en: Background process:
bg: Фонов процес:

en: Error
bg: Грешка

en: &Abort
bg: Отказ

en: Displays the current version
bg: Показване на текущата версия

en: Print data directory
bg: Принтиране на директорията с данни

en: Print extended info about used data directories
bg: Принтиране на разширена информация относно използваните директории за данни

en: Print configure options
bg: Принтиране на конфигурационните опции

en: Print last working directory to specified file
bg: Принтиране на последната работна директория в определен файл

en: Enables subshell support (default)
bg: Поддръжка на подобвивка (по подразбиране)

en: Disables subshell support
bg: Без поддръжка на подобвивка

en: Log ftp dialog to specified file
bg: Записване на ftp-сесиите в указан файл

en: Set debug level
bg: Задаване на ниво на дебъгване

en: Launches the file viewer on a file
bg: Показване съдържанието на файл

en: Edit files
bg: Редактиране на файлове

en: Forces xterm features
bg: Използване възможности на xterm

en: Disable X11 support
bg: Изключване на поддръжката на X11

en: Disable mouse support in text version
bg: Без поддръжка на мишка в текстов режим

en: Tries to use termcap instead of terminfo
bg: Опитва да използва termcap вместо terminfo

en: To run on slow terminals
bg: При бавни терминали

en: Use stickchars to draw
bg: Рисуване с псевдографика

en: Resets soft keys on HP terminals
bg: Реинициализира програмните клавищи на HP терминали

en: Load definitions of key bindings from specified file
bg: Зареждане на дефиниции за клавишни комбинации от определен файл

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
bg: Без зареждане на клавишни комбинации от файл, използване на подразбираните

en: Requests to run in black and white
bg: Поиск за стартиране в черно-бяло

en: Request to run in color mode
bg: Поиск за стартиране е цветен режим

en: Specifies a color configuration
bg: Указва цветова конфигурация

en: Show mc with specified skin
bg: Показване на mc с определена тема

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
bg: Стандартни цветове:
    lack, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
    yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
    brightcyan, lightgray and white
    
    Разширени цветове, когато 256 цвята се налични:
    color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Атрибути:
    bold, italic, underline, reverse, blink; добавете още с '+'

en: Color options
bg: Настройки на цветове

en: file
bg: файл

en: file1 file2
bg: файл1 файл2

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
bg: 
    Моля изпращайте всякакви доклади за бъгове (включително изходната информация от 'mc -V')
    като билети на www.midnight-commander.org

en: Main options
bg: Основни настройки

en: Terminal options
bg: Настройки на терминала

en: Arguments parse error!
bg: Грешка при обработка на аргументите

en: No arguments given to the viewer.
bg: Няма предоставени аргументи към визуализатора.

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
bg: Два файла са нужни за отваряне на diff визуализатора.

en: Background protocol error
bg: Грешка във фоновия протокол

en: Reading failed
bg: Грешка при четене

en: Background process error
bg: Грешка във фоновия процес

en: Unknown error in child
bg: Непозната грешка в дъщерния процес

en: Child died unexpectedly
bg: Дъщерният процес приключи неочаквано

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
bg: Фонов процес ни изпрати заявка за повече аргументи
    отколкото можем да боравим.

en: &Dismiss
bg: &Отмяна

en: Enter search string:
bg: Въведете низ за търсене:

en: Cas&e sensitive
bg: Чувствителност към &регистъра

en: &Backwards
bg: &Назад

en: &Whole words
bg: &Цели думи

en: &All charsets
bg: &Всички кодови таблици

en: Search
bg: Търсене

en: Search is disabled
bg: Търсенето е изключено

en: Cannot create temporary diff file
    %s
bg: Не може да се създаде временен diff файл
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
bg: Не може да се създаде резервен файл
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
bg: Не може да се създаде временен обединяващ файл
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
bg: &Най-бързo(Предполага големи файлове)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
bg: &Минимално(Намиране на най-малката група на промяна)

en: Diff algorithm
bg: Diff алгоритъм

en: Diff extra options
bg: Diff допълнителни опции

en: &Ignore case
bg: Пренебрегване на &регистъра

en: Ignore tab &expansion
bg: Игнориране на tab &довършването

en: Ignore &space change
bg: Игнориране на промяна на &пауза

en: Ignore all &whitespace
bg: Игнориране на всички &бели пространства

en: Strip &trailing carriage return
bg: Премахване на &последния преход на нов ред

en: Diff Options
bg: Diff опции

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit is disabled
bg: Редактирането е изключено

en: Goto line (left)
bg: Отиване на ред (ляво)

en: Goto line (right)
bg: Отиване на ред (дясно)

en: Enter line:
bg: Въведете ред:

en: ButtonBar|Help
bg: ButtonBar|Помощ

en: ButtonBar|Save
bg: ButtonBar|Запис

en: ButtonBar|Edit
bg: ButtonBar|Редакция

en: ButtonBar|Merge
bg: ButtonBar|Обединяване

en: ButtonBar|Search
bg: ButtonBar|Търсене

en: ButtonBar|Options
bg: ButtonBar|Настройки

en: ButtonBar|Quit
bg: ButtonBar|Изход

en: Quit
bg: Изход

en: File(s) was modified. Save with exit?
bg: Файл(ове) беше редактиран. Запис при изход?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
bg: Midnight Commander се изключва.
    Записване на редактирания файл(ове)?

en: Diff:
bg: Разлика:

en: "%s" is a directory
bg: "%s" е директория

en: Cannot stat "%s"
    %s
bg: Не може да се stat-не "%s"
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
bg: Diff визуализатор: невалиден режим

en: Two files are needed to compare
bg: Два файла са нужни за сравнение

en: Choose syntax highlighting
bg: Избиране на осветяване на синтаксиса

en: < Auto >
bg: < Автоматично >

en: < Reload Current Syntax >
bg: < Презареждане на Сегашния Синтаксис >

en: Loading: %3d%%
bg: Зареждане: %3d%%

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Cannot open %s for reading
bg: Грешка при отваряне на %s за четене

en: Load file
bg: Зареждане на файл

en: Error reading %s
bg: Грешка при четене на %s

en: Cannot get size/permissions for %s
bg: Не може да се получи размера/правата за %s

en: "%s" is not a regular file
bg: "%s" не е обикновен файл

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
bg: Файлът "%s" е твърде голям.
    Отваряне въпреки това?

en: Error reading from pipe: %s
bg: Грешка при четене от канал: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
bg: Не може да се отвори канал за четене: %s

en: Searching %s: %3d%%
bg: Търсене на %s: %3d%%

en: Searching %s
bg: Търся %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
bg: Файлът има hard-линкове. Отвързване преди запис?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
bg: Файлът е бил променен междувременно. Да се запише ли въпреки това?

en: Error writing to pipe: %s
bg: Грешка при писане към канал: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
bg: Не може да се отвори канал за писане: %s

en: Cannot open file for writing: %s
bg: Не може да се отвори файл за писане: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
bg: Файлът, който записвате не завършва с нов ред.

en: C&ontinue
bg: П&родължение

en: &Do not change
bg: &Без промяна

en: &Unix format (LF)
bg: Формат за &Unix (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
bg: Формат за &Windows/DOS (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
bg: Формат за &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
bg: Въведете име на файл:

en: Change line breaks to:
bg: Преобразуване на новите редове към:

en: Save As
bg: Запазване като

en: Block is large, you may not be able to undo this action
bg: Блокът е голям, може да нямате възможност да отмените това действие

en: Collect completions
bg: Събиране на довършванията

en: &Quick save
bg: &Бърз запис

en: &Safe save
bg: &Сигурен запис

en: &Do backups with following extension:
bg: &Направа на резервни копия със следните разширения:

en: Check &POSIX new line
bg: Проверка за &POSIX нов ред

en: Edit Save Mode
bg: Редактиране Режим Запис

en: Save as
bg: Запис като

en: Cannot save: destination is not a regular file
bg: Не може да се запише: крайния файл не обикновен файл

en: A file already exists with this name
bg: Вече съществува файл с такова име

en: &Overwrite
bg: &Презаписване

en: Cannot save file
bg: Не може да се запише файл

en: Delete macro
bg: Изтриване на макрос

en: Press macro hotkey:
bg: Натиснете клавиша за макрос:

en: Macro not deleted
bg: Макроса не е изтрит

en: Save macro
bg: Записване на макрос

en: Press the macro's new hotkey:
bg: Натиснете новия клавиш за макрос:

en: Repeat last commands
bg: Повтаряне на последните команди

en: Repeat times:
bg: Брой повторения:

en: Confirm save file: "%s"
bg: Потвърждаване запис на файл: "%s"

en: Save file
bg: Запазване на файл

en: &Save
bg: Запази

en: Load
bg: Зареждане

en: Syntax file edit
bg: Редактирай файл със синтаксис

en: Which syntax file you want to edit?
bg: Кой синтактичен файл искате да редактирате?

en: &User
bg: Потребителски

en: &System wide
bg: &Общосистемни

en: Menu edit
bg: Редактиране на меню

en: Which menu file do you want to edit?
bg: Кой файл на меню искате да редактирате?

en: &Local
bg: Локален

en: Replace
bg: Замяна

en: %ld replacements made
bg: %ld замени са направени

en: [NoName]
bg: [НямаИме]

en: File %s was modified.
    Save before close?
bg: Файл %s е променен. 
    Да се запази ли преди излизане?

en: Close file
bg: Затваряне на файл

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
bg: Midnight Commander се изключва.
    Записване на редактирания файл %s?

en: This function is not implemented
bg: Това действие все още не е внедрено

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в буфера

en: Unable to save to file
bg: Грешка при запис на файла

en: Cut to clipboard
bg: Изрязване в буфера

en: Goto line
bg: Отиване на ред

en: Save block
bg: Запис на блок

en: Insert file
bg: Вмъкване на файл

en: Cannot insert file
bg: Грешка при вмъкване на файл

en: Sort block
bg: Сортиране на блок

en: You must first highlight a block of text
bg: Трябва първо да осветите блок от текст

en: Run sort
bg: Пускане на сортиране

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
bg: Въвеждане на опции за сортиране (вижте man-страницата) отделени чрез бяло поле:

en: Sort
bg: Подреждане

en: Cannot execute sort command
bg: Не може да изпълни сортиращата команда

en: Sort returned non-zero: %s
bg: Сортирането отвърна различно от нула: %s

en: Paste output of external command
bg: Вмъкване на изходната информация от външна команда

en: Enter shell command(s):
bg: Въвеждане на конзолна команда(и):

en: External command
bg: Външна команда

en: Cannot execute command
bg: Грешка при изпълнение на команда

en: To
bg: До

en: Subject
bg: Относно

en: Copies to
bg: Копие до

en: Mail
bg: Поща

en: Insert literal
bg: Въвеждане дословно

en: Press any key:
bg: Натиснете който и да е клавиш:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
bg: Сегашния текст е променен без запис на файл.
    Продължаване изоставяйки тези промени

en: In se&lection
bg: В се&лекция

en: &Find all
bg: &Намиране на всички

en: Enter replacement string:
bg: Въвеждане на заместващ израз

en: Replace with:
bg: Замяна с:

en: &Replace
bg: Замести

en: A&ll
bg: Всички

en: &Skip
bg: Пропусни

en: Confirm replace
bg: Потвърждаване замяната

en: Cancel
bg: Отказ

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
bg: Сегашния текст е променен без запис на файл.
    Продължаване изоставяйки тези промени

en: NoName
bg: БезИме

en: &Open file...
bg: Отвори файл...

en: &New
bg: &Нов

en: &Close
bg: &Затваряне

en: Save &as...
bg: Запис &като...

en: &Insert file...
bg: &Вмъкване на файл

en: Cop&y to file...
bg: Коп&иране към файл...

en: &User menu...
bg: &Потребителско меню

en: A&bout...
bg: О&тносно

en: &Quit
bg: Изход

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Redo
bg: &Възстановяване

en: &Toggle ins/overw
bg: &Включване/изключване вмъкване/замяна

en: To&ggle mark
bg: Вкл&ючване/изключване маркиране

en: &Mark columns
bg: Маркиране колони

en: Mark &all
bg: Маркиране &всички

en: Unmar&k
bg: Отмаркиран&е

en: Cop&y
bg: Копира&не

en: Mo&ve
bg: Пре&местване

en: &Delete
bg: Изтрий

en: Co&py to clipfile
bg: Ко&пие в clipfile

en: &Cut to clipfile
bg: &Изрязване в clipfile

en: Pa&ste from clipfile
bg: Вм&ъкване от clipfile

en: &Beginning
bg: &Начало

en: &End
bg: &Край

en: &Search...
bg: &Търсене...

en: Search &again
bg: Търсене &отново

en: &Replace...
bg: &Замяна

en: &Toggle bookmark
bg: &Установяване/отмяна на отметка

en: &Next bookmark
bg: &Следваща отметка

en: &Prev bookmark
bg: &Предишна отметка

en: &Go to line...
bg: Отиване на &ред...

en: &Toggle line state
bg: &Включване/изключване състояние на реда

en: Go to matching &bracket
bg: Преместване до съвпадаща се &скоба

en: Toggle s&yntax highlighting
bg: Включване/изключване осветяване на с&интаксиса

en: &Find declaration
bg: &Търсене декларация

en: Back from &declaration
bg: Обратно от &декларация

en: For&ward to declaration
bg: На&пред към декларация

en: Encod&ing...
bg: Кодиро&вка

en: &Refresh screen
bg: О&бновяване на екрана

en: &Start/Stop record macro
bg: &Започване/Спиране запис за макрос

en: Delete macr&o...
bg: Изтриване на макр&ос

en: Record/Repeat &actions
bg: Запис/Повторение &действия

en: S&pell check
bg: П&роверка правопис

en: C&heck word
bg: П&роверка на дума

en: Change spelling &language...
bg: Промяна на правописния &език

en: &Mail...
bg: &Поща

en: Insert &literal...
bg: Въвеждане &дословно

en: Insert &date/time
bg: Вмъкване на &дата и час

en: &Format paragraph
bg: &Форматиране на абзац

en: &Sort...
bg: &Подреждане...

en: &Paste output of...
bg: &Вмъкване изходяща информация от...

en: &External formatter
bg: &Външна форматираща програма

en: &Move
bg: Премести

en: &Resize
bg: &Промяна на размер

en: &Toggle fullscreen
bg: &Установяване/отмяна на пълен екран

en: &Next
bg: &Следващ

en: &Previous
bg: &Предишен

en: &List...
bg: &Списък

en: &General...
bg: &Общо...

en: Save &mode...
bg: Запис &режим...

en: Learn &keys...
bg: Изучаване &клавиши

en: Syntax &highlighting...
bg: Осветяване на &синтаксис...

en: S&yntax file
bg: Файл със &синтаксис

en: &Menu file
bg: Файл с &меню

en: &Save setup
bg: Запази настройките

en: &File
bg: &Файл

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Search
bg: &Търсене

en: &Command
bg: &Команда

en: For&mat
bg: Фор&мат

en: &Window
bg: &Прозорец

en: &Options
bg: &Настройки

en: &None
bg: &Няма

en: &Dynamic paragraphing
bg: &Динамични абзаци

en: Wrap mode
bg: Режим на пренасяне

en: Tabulation
bg: Табулация

en: &Fake half tabs
bg: Фалшиви полу-tab-ове

en: &Backspace through tabs
bg: Backspace между tab-овете

en: Fill tabs with &spaces
bg: Tab-овете са интервали

en: Tab spacing:
bg: Пространство на tab-а:

en: Other options
bg: Други настройки

en: &Return does autoindent
bg: Return спазва полето

en: Confir&m before saving
bg: Питай преди запазване

en: Save file &position
bg: Запис на &позицията на файла

en: &Visible trailing spaces
bg: &Видими интервали в края

en: Visible &tabs
bg: Видими &табулации

en: Synta&x highlighting
bg: Осветяване на синтаксиса

en: C&ursor after inserted block
bg: К&урсорът след вмъкнат блок

en: Pers&istent selection
bg: Посто&янна селекция

en: Cursor be&yond end of line
bg: Курсорът из&вън края на линия

en: &Group undo
bg: &Групова отняна

en: Word wrap line length:
bg: Дължина за пренасяне на ред:

en: Editor options
bg: Настройки на редактора

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
bg: Удобен за потребителя текстови редактор
    написан за Midnight Commander-а.

en: About
bg: Относно

en: Open files
bg: Отваряне на файлове

en: Edit:
bg: Редактиране:

en: ButtonBar|Mark
bg: ButtonBar|Маркиране

en: ButtonBar|Replac
bg: ButtonBar|Заместване

en: ButtonBar|Copy
bg: ButtonBar|Копиране

en: ButtonBar|Move
bg: ButtonBar|Преместване

en: ButtonBar|Delete
bg: ButtonBar|Изтриване

en: Breton
bg: Бретонски

en: Czech
bg: Чешки

en: Welsh
bg: Уелски

en: Danish
bg: Датски

en: German
bg: Немски

en: Greek
bg: Гръцки

en: English
bg: Английски

en: British English
bg: Британски английски

en: Canadian English
bg: Канадски английски

en: American English
bg: Американски английски

en: Esperanto
bg: Есперанто

en: Spanish
bg: Испански

en: Faroese
bg: Фаройски

en: French
bg: Френски

en: Italian
bg: Италиански

en: Dutch
bg: Холандски

en: Norwegian
bg: Норвежки

en: Polish
bg: Полски

en: Portuguese
bg: Португалски

en: Romanian
bg: Румънски

en: Russian
bg: Руски

en: Slovak
bg: Словашки

en: Swedish
bg: Шведски

en: Ukrainian
bg: Украински

en: &Add word
bg: &Добавяне на дума

en: Language
bg: Език

en: Misspelled
bg: Сгрешено

en: Check word
bg: Проверка на дума

en: Suggest
bg: Предложение

en: Select language
bg: Избор на език

en: Load syntax file
bg: Зареждане на файл със синтаксис

en: Cannot open file %s
    %s
bg: Не може да се отвори файл %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
bg: Грешка във файл %s на ред %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
bg: Commander-а не може да промени директорията, в която
    под-shell-а твърди че сте. Може би сте изтрили вашата
    работна директория, или сте си дали допълнителни
    права за достъп с "su" командата?

en: Cannot fetch a local copy of %s
bg: Не може да се добие локално копие от %s

en: The shell is already running a command
bg: Обвивката вече изпълнява команда

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
bg: Напишете 'exit', за да се върнете в Midnight Commander-а

en: Set &all
bg: Прм всич

en: S&kip
bg: Пропусни

en: &Set
bg: Промени

en: owner
bg: собст.

en: group
bg: група

en: other
bg: други

en: Flag
bg: Флаг

en: Chown advanced command
bg: Разширена Chown команда

en: Cannot chmod "%s"
    %s
bg: Не може да се chmod-не "%s"
    %s

en: &Retry
bg: Отново

en: Cannot chown "%s"
    %s
bg: Не може да се chown-не "%s"
    %s

en: < Default >
bg: < По подразбиране >

en: Skins
bg: Теми

en: Other 8 bit
bg: Други 8 бита

en: Running
bg: Изпълняващ се

en: Stopped
bg: Спрян

en: &Never
bg: Никога

en: On dum&b terminals
bg: На прост&и терминали

en: Alwa&ys
bg: Винаги

en: File operations
bg: Действия с файлове

en: &Verbose operation
bg: Детайли при операции

en: Compute tota&ls
bg: Изчисляване общ разм&ер

en: Classic pro&gressbar
bg: Класически индикатор за прогрес

en: Mkdi&r autoname
bg: Mkdi&r авто-наименуване

en: &Preallocate space
bg: &Предварително заделяне на пространство

en: Esc key mode
bg: Клавиш Esc режим

en: S&ingle press
bg: Е&динично натискане

en: Timeout:
bg: Изчакване:

en: Pause after run
bg: Спиране след изпълнение

en: Use internal edi&t
bg: Използване на вътрешно редактира&не

en: Use internal vie&w
bg: Използване на вътрешен прегле&д

en: A&sk new file name
bg: З&апитване за име на нов файл

en: Auto m&enus
bg: Авто м&енюта

en: &Drop down menus
bg: Падащи менюта

en: S&hell patterns
bg: S&hell метасимволи

en: Co&mplete: show all
bg: Зав&ършено: показване на всички

en: Rotating d&ash
bg: Въртящо се ти&ре

en: Cd follows lin&ks
bg: Cd следва линков&ете

en: Sa&fe delete
bg: Бе&зопасно изтриване

en: A&uto save setup
bg: А&втоматично записване настройка

en: Configure options
bg: Опции на конфигурацията

en: Skin:
bg: Тема:

en: Appearance
bg: Изглед

en: Case &insensitive
bg: &Нечувствителност към регистъра

en: Use panel sort mo&de
bg: Използване на сортиращ ре&жим на панела

en: Show mi&ni-status
bg: Показване ми&ни-статус

en: Use SI si&ze units
bg: Използване на SI единици за р&азмер

en: Mi&x all files
bg: Сме&сване на всички файлове

en: Show &backup files
bg: Показване на &резервните файлове

en: Show &hidden files
bg: Показване на &скритите файлове

en: &Fast dir reload
bg: Бързо опресняване

en: Ma&rk moves down
bg: Ма&ркирането премества надолу

en: Re&verse files only
bg: Пре&обръщане само на файловете

en: Simple s&wap
bg: Обикновена р&азмяна

en: A&uto save panels setup
bg: Ав&томатично записване на настройката на панелите

en: Navigation
bg: Навигация

en: L&ynx-like motion
bg: Движение като lynx

en: Pa&ge scrolling
bg: Прелистване на стра&ница

en: &Mouse page scrolling
bg: Прелистване на страница с &мишка

en: File highlight
bg: Осветяване на файл

en: File &types
bg: Видове &файлове

en: &Permissions
bg: &Права

en: Quick search
bg: Бързо търсене

en: Panel options
bg: Настройки на панел

en: Information
bg: Данни

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
bg: Използването на опцията за бързо презареждане може да не отрази
    точното съдържание на директорията. В този случай ще трябва да
    извършите ръчно презареждане на директорията. Вижте man страницата
    за повече детайли.

en: &Full file list
bg: Пълен файлов списък

en: &Brief file list:
bg: &Кратък файлов списък:

en: &Long file list
bg: Дълъг файлов списък

en: &User defined:
bg: Дефиниран от потребителя:

en: columns
bg: колони

en: User &mini status
bg: Потребителски &мини статус

en: Listing format
bg: Формат на списък

en: Executable &first
bg: Изпълнимия файл &първо

en: &Reverse
bg: Обратен ред

en: Sort order
bg: Ред на сортиране

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
bg: Потвърждение|Из&триване

en: Confirmation|O&verwrite
bg: Потвърждение|Презапи&сване

en: Confirmation|&Execute
bg: Потвърждение|Из&пълнение

en: Confirmation|E&xit
bg: Потвърждение|И&зход

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
bg: Потвърждение|Изтриване на &бързите папки

en: Confirmation|&History cleanup
bg: Потвърждение|&Изчистване на историята

en: Confirmation
bg: Потвърждение

en: &UTF-8 output
bg: &UTF-8 изходяща информация

en: &Full 8 bits output
bg: &Цели 8 бита като изходяща информация

en: 7 &bits
bg: 7 &бита

en: F&ull 8 bits input
bg: Чети всичките 8 бита

en: Display bits
bg: Показване на битовете

en: Input / display codepage:
bg: Вход / дисплей кодова страница:

en: Directory tree
bg: Дърво на директориите

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
bg: Време на изчакване за освобождаване на ВФС-и (сек.):

en: FTP anonymous password:
bg: FTP анонимна парола:

en: FTP directory cache timeout (sec):
bg: Продължителност (сек.) над FTP директорийния кеш:

en: &Always use ftp proxy:
bg: &Винаги използване на ftp прокси:

en: &Use ~/.netrc
bg: &Използване на ~/.netrc

en: Use &passive mode
bg: Използване на &пасивен режим

en: Use passive mode over pro&xy
bg: Използване на пасивен режим през про&кси

en: Virtual File System Setting
bg: Виртуална Файлова Система Настройка

en: Quick cd
bg: Бързо cd

en: Existing filename (filename symlink will point to):
bg: Съществуващо име (към което ще сочи връзката):

en: Symbolic link filename:
bg: Име на връзката:

en: Symbolic link
bg: Връзка

en: &Stop
bg: Спри

en: &Resume
bg: Продължи

en: &Kill
bg: Убий

en: Background jobs
bg: Фонови задачи

en: Password for \\%s\%s
bg: Парола за \\%s\%s

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: SMB authentication
bg: SMB удостоверяване

en: set &user ID on execution
bg: задаване на &потребителско ID при изпълнение

en: set &group ID on execution
bg: задаване на ID на &група при изпълнение

en: stick&y bit
bg: stick&y бит

en: &read by owner
bg: &четене от собственика

en: &write by owner
bg: &писане от собственика

en: e&xecute/search by owner
bg: из&пълнение/търсене от собственика

en: rea&d by group
bg: че&тене от групата

en: write by grou&p
bg: писане от гру&пата

en: execu&te/search by group
bg: изпъ&лнение/търсене от групата

en: read &by others
bg: четете &от другите

en: wr&ite by others
bg: пи&сане от другите

en: execute/searc&h by others
bg: изпълнение/търс&ене от другите

en: Name:
bg: Име:

en: Permissions (octal):
bg: Права (осмичен вид):

en: Owner name:
bg: Име на собственик:

en: Group name:
bg: Име на група:

en: &Marked all
bg: Само марк

en: S&et marked
bg: Уст марк

en: C&lear marked
bg: Изтр марк

en: Chmod command
bg: Команда Chmod

en: Permission
bg: Режим

en: File
bg: Файл

en: Set &groups
bg: Уст групи

en: Set &users
bg: Уст потрб

en: Name
bg: Име

en: Owner name
bg: Име на собственика

en: Group name
bg: Име на групата

en: Size
bg: Размер

en: Chown command
bg: Chown команда

en: User name
bg: Потребителско име

en: <Unknown user>
bg: <Неизвестен>

en: <Unknown group>
bg: <Неизвестна>

en: Enter machine name (F1 for details):
bg: Въвеждане на машинното име (F1 за детайли):

en: Files tagged, want to cd?
bg: Има маркирани файлове,

en: Cannot change directory
bg: Не може да се смени директорията

en: Filter
bg: Филтър

en: Set expression for filtering filenames
bg: Задаване на изражение за филтриране на файлови имена

en: Link %s to:
bg: Свързване на %s с:

en: Link
bg: Линк

en: link: %s
bg: линк: %s

en: symlink: %s
bg: символичен линк: %s

en: Cannot chdir to "%s"
bg: Не може да се chdir-не в "%s"

en: View file
bg: Преглед на файл

en: Filename:
bg: Име на файл:

en: Filtered view
bg: Филтриран изглед

en: Filter command and arguments:
bg: Команда за филтър и аргументи:

en: Edit file
bg: Редактиране на файл

en: Create a new Directory
bg:  Създай нова директория

en: Enter directory name:
bg: Въвеждане име на директория:

en: Extension file edit
bg: Редактирай файл с разширения

en: Which extension file you want to edit?
bg: Кой файл с разширение искате да редактирате?

en: &System Wide
bg: Системен

en: Highlighting groups file edit
bg: Осветяване редактирането на група от файлове

en: Which highlighting file you want to edit?
bg: Кой осветен файл искате да редактирате?

en: Compare directories
bg: Сравняване на папки

en: Select compare method:
bg: Изберете начин на сравняване:

en: &Quick
bg: Бърз

en: &Size only
bg: Само размерите

en: &Thorough
bg: Пълен

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
bg: Двата панела би трябвало да бъдат в
    списъчен режим, за да можете да използвате тази команда

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
bg:  Не е xterm или Линукс конзола;
    панелите не могат да бъдат показвани/скривани.

en: '%s' is not a symbolic link
bg: '%s' не е символичен линк

en: Symlink '%s' points to:
bg: Символичен линк '%s' сочи към:

en: Edit symlink
bg: Редакция на символичен линк

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
bg: редактиране на символичен линк, не може да се изтрие %s: %s

en: edit symlink: %s
bg: редактиране на символичен линк: %s

en: FTP to machine
bg: FTP към машина

en: SFTP to machine
bg: SFTP към машина

en: Shell link to machine
bg: Shell връзка към машина

en: SMB link to machine
bg: SMB връзка към машина

en: Undelete files on an ext2 file system
bg: Възстановяване на файлове на ext2 файлова система

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
bg: Въведете устройство (без /dev/) за възстановяване
    на файлове от него: (F1 за детайли)

en: Directory scanning
bg: Претърсване на директория

en: Setup
bg: Настройка

en: Setup saved to %s
bg: Настройките са записани в %s

en: Unable to save setup to %s
bg: Грешка при запис ан настройките в %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
bg: Не може да се изпълняват команди на не-локални файлови системи

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
bg: Не може да се chdir в "%s"
    %s

en: Cannot read directory contents
bg: Не може да се прочете съдържанието на директорията

en: Parameter
bg: Параметър

en: Cannot create temporary command file
    %s
bg: Не може да се създаде временен команден файл
    %s

en:  %s%s file error
bg: %s%s файлова грешка

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
bg: Форматът на файла %smc.ext  е бил променен с версия 3.0. Изглежда, че инсталацията е била неуспешна. Моля придобийте ново копие от пакета на Midnight Commander-а

en: %s file error
bg: %s файлова грешка

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
bg: Форматът на файла %s е бил променен след версия 3.0. Можете или да го копирате от %smc.ext или да използвате този файл като пример как да го напишете.

en: DialogTitle|Copy
bg: ДиалогЗаглавие|Копиране

en: DialogTitle|Move
bg: ДиалогЗагалвие|Преместване

en: DialogTitle|Delete
bg: ДиалогЗаглавие|Изтриване

en: FileOperation|Copy
bg: ФайловаОперация|Копиране

en: FileOperation|Move
bg: ФайловаОперация|Преместване

en: FileOperation|Delete
bg: ФайловаОперация|Изтриване

en: files
bg: файла

en: directory
bg: директория

en: directories
bg: директории

en: files/directories
bg: файла/директории

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
bg:  с маска:

en: Cannot read source link "%s"
    %s
bg: Не може да се чете изходния линк "%s"
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
bg: Не могат да се създадат стабилни символични линкове между не-локални файлови системи:
    
    Опцията Стабилни Символични Линкове ще бъде деактивирана

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целевия символичен линк "%s"
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
bg: "%s"
    и
    "%s"
    са една и съща папка

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
bg: "%s"
    и
    "%s"
    са един и същи файл

en: Ski&p all
bg: Проп&ускане всички

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
bg: Директория "%s" не е празна.
    Изтриване рекурсивно?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
bg: Фонов процес:
    Директория "%s" не е празна.
    Изтриване рекурсивно?

en: Non&e
bg: никой

en: Cannot remove file "%s"
    %s
bg: Не може да изтрие файл "%s"
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
bg: Не може да се stat-не файл "%s"
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
bg: Не може да се презапише директория "%s"

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
bg: Не може да се премести файл "%s" в "%s"
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
bg: Не може да се изтрие директория "%s"
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
bg: Не може да се презапише директория "%s"
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
bg: Не може да се презапише файл "%s"
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
bg: Не може да се премести директория "%s" в "%s"
    %s

en: Cannot operate on ".."!
bg: Не може да работи върху ".."!

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
bg: Не може да се stat-не изходния файл "%s"
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде специален файл "%s"
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
bg: Не може да се chown-не целевия файл "%s"
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
bg: Не може да се chmod-не целевия файл "%s"
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
bg: Не може да се отвори изходния файл "%s"
    %s

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
bg: Не може да fstat-не изходния файл "%s"
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целевия файл "%s"
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
bg: Не може да се fstat-не целевия файл "%s"
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
bg: Не може да се запази предварително пространство за целевия файл "%s"
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
bg: Не може да се прочете изходния файл "%s"
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
bg: Не може да се пише в целевия файл "%s"
    %s

en: (stalled)
bg: (спрял)

en: Cannot close source file "%s"
    %s
bg: Не може да се затвори изходния файл "%s"
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
bg: Не може да се затвори целевия файл "%s"
    %s

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
bg: Беше получен нецял файл. Да го запазя ли?

en: &Keep
bg: Запази

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
bg: Не може да се stat-не изходната директория "%s"
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
bg: Източника "%s" не е директория
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
bg: Не може да се копира цикличен символичен линк
    "%s"

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
bg: Целевата "%s" трябва да бъде директория
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
bg: Не може да се създаде целева директория "%s"
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
bg: Не може да се chown-не целевата директория "%s"
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
bg: Директории: %zu, общ размер %s

en: Sorry, I could not put the job in background
bg: Съжалявам, не мога да поставя задачата във фона

en: S&uspend
bg: П&реустановяване

en: Con&tinue
bg: Продължи

en: %.2f MB/s
bg: %.2f МБ/с

en: %.2f KB/s
bg: %.2f КБ/с

en: %ld B/s
bg: %ld Б/с

en: Target file already exists!
bg: Целевия файл вече съществува!

en: New     : %s, size %s
bg: Нови: %s, размер %s

en: Existing: %s, size %s
bg: Съществуващи: %s, размер %s

en: Overwrite this target?
bg: Да презапиша ли този?

en: A&ppend
bg: добави

en: &Reget
bg: Препрочитане

en: Overwrite all targets?
bg: Да презапиша ли всички?

en: &Update
bg: Обнови

en: If &size differs
bg: при различен размер

en: File exists
bg: Файлът съществува

en: Background process: File exists
bg: Фонов процес: Файлът съществува

en: Files processed: %zu/%zu
bg: Обработени файлове: %zu/%zu

en: Files processed: %zu
bg: Обработени файлове: %zu

en: Time: %s %s
bg: Време: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
bg: Време: %s %s (%s)`

en: Time: %s
bg: Време: %s

en: Time: %s (%s)
bg: Време: %s (%s)

en:  Total: %s
bg:  Общо: %s

en:  Total: %s/%s
bg:  Общо: %s/%s

en: Source
bg: Източник

en: Target
bg: Назначение

en: Deleting
bg: Изтриване

en: &Using shell patterns
bg: Mетасимволи на обвивката

en: to:
bg: в:

en: Follow &links
bg: Следване на &линковете

en: Preserve &attributes
bg: Запазване на &атрибутите

en: Di&ve into subdir if exists
bg: Вли&зане в поддиректория ако съществува

en: &Stable symlinks
bg: &Стабилни символични линкове

en: &Background
bg: Във фон

en: Invalid source pattern '%s'
bg: Невалиден изходен модел '%s'

en: &Chdir
bg: Смени директорията

en: &Again
bg: Отново

en: Pane&lize
bg: Покажи в панел

en: &View - F3
bg: Покажи - F3

en: &Edit - F4
bg: Редактирай - F4

en: Found: %lu
bg: Намерени: %lu

en: Malformed regular expression
bg: Неправилен регулярен израз

en: File name:
bg: Име на файл:

en: &Find recursively
bg: &Намиране рекурсивно

en: S&kip hidden
bg: Пропускане на &скритите

en: Content:
bg: Съдържание:

en: Sea&rch for content
bg: Тър&сене на съдържание

en: Case sens&itive
bg: Чувствителност към рег&истъра

en: A&ll charsets
bg: Вси&чки кодови таблици

en: Fir&st hit
bg: Пър&во попадение

en: &Tree
bg: Дърво

en: Find File
bg: Търси файл

en: Start at:
bg: Започни от:

en: Ena&ble ignore directories:
bg: Акти&виране на игнориране на директории:

en: Grepping in %s
bg: Grep в %s

en: Finished
bg: Готово

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
bg[0]: Завършено (игнорирана %zu директория)
bg[1]: Завършено (игнорирани %zu директории)

en: Searching
bg: Търся

en: Change &to
bg: Промяна &на

en: &Free VFSs now
bg: &Освобождаване ВФС-тата сега

en: &Refresh
bg: &Обновяване

en: &Add current
bg: Добави текущата

en: &Up
bg: Горе

en: New &group
bg: Нова &група

en: New &entry
bg: Нов &запис

en: &Insert
bg: Вмъкни

en: &Remove
bg: Изтрий

en: Subgroup - press ENTER to see list
bg: Подгрупа - натиснете ENTER за списък

en: Active VFS directories
bg: Активни ВФС директории

en: Directory hotlist
bg: Горещи директории

en: Top level group
bg: Група от първо ниво

en: Directory path
bg: Път

en: Moving %s
bg: Премествам %s

en: Directory label
bg: Име

en: &Append
bg: Добави

en: New hotlist entry
bg: Нов запис

en: Directory label:
bg: Етикет на директория:

en: Directory path:
bg: Път на директория:

en: New hotlist group
bg: Нова група за бърз достъп

en: Name of new group:
bg: Име на нова група:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
bg: Наистина ли искате за премахнете записа "%s"?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
bg: Групата "%s" не е празна.
    Изтриване?

en: Hotlist Load
bg: Зареждане на списъка за бърз достъп

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
bg: MC не можа да запише файл %s,
    старите ви елементи в списъка за бърз достъп не бяха изтрити

en: Label for "%s":
bg: Име за "%s":

en: Add to hotlist
bg: Добавяне към списъка за бърз достъп

en: File: %s
bg: Файл: %s

en: No node information
bg: Няма информация за възлите

en: Free nodes:
bg: Свободни разклонения:

en: No space information
bg: Няма информация за пространството

en: Free space: %s/%s (%d%%)
bg: Свободно пространство %s/%s (%d%%)

en: Type:       %s
bg: Вид: %s

en: non-local vfs
bg: не-локална vfs

en: Device:     %s
bg: Устройство:  %s

en: Filesystem: %s
bg: Файлова с-ма: %s

en: Accessed:   %s
bg: Отварян: %s

en: Modified:   %s
bg: Редактиран: %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
bg: Променян: %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
bg: Уст. тип: major %lu, minor %lu

en: Size:       %s
bg: Размер: %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
bg[0]: (%lu блок)
bg[1]: (%lu блокове)

en: Owner:      %s/%s
bg: Притежател: %s/%s

en: Links:      %d
bg: Линкове: %d

en: Mode:       %s (%04o)
bg: Права: %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
bg: Разположение: %Xh:%Xh

en: &Equal split
bg: По равно

en: &Menubar visible
bg: Реда на  &менюто показване

en: Command &prompt
bg: Команден &ред

en: &Keybar visible
bg: Видими F-ове

en: H&intbar visible
bg: Реда за &подсказване показване

en: &XTerm window title
bg: Заглавие на прозореца на &XTerm

en: &Show free space
bg: &Показване на свободното пространство

en: Panel split
bg: Разделяне на панела

en: Console output
bg: Изходна информация на конзолата

en: &Vertical
bg: Вертикално

en: &Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Output lines:
bg: Изходни редове:

en: Layout
bg: Изглед

en: File listin&g
bg: Файлово изреж&дане

en: &Quick view
bg: &Бърз преглед

en: &Info
bg: &Информация

en: &Listing format...
bg: &Формат на списък

en: &Sort order...
bg: Ред на сортиране...

en: &Filter...
bg: Филтър...

en: &Encoding...
bg: &Кодировка

en: FT&P link...
bg: FTP връзка...

en: S&hell link...
bg: S&hell връзка...

en: S&FTP link...
bg: S&FTP връзка...

en: SM&B link...
bg: SMB връзка...

en: Paneli&ze
bg: Покажи в панел

en: &Rescan
bg: &Сканиране отново

en: &View
bg: &Преглед

en: Vie&w file...
bg: Преглед на &файла

en: &Filtered view
bg: &Филтриран изглед

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Link
bg: &Линк

en: &Symlink
bg: &Символичен линк

en: Relative symlin&k
bg: Релативен символи&чен линк

en: Edit s&ymlink
bg: Редактиране на сим&воличен линк

en: &Advanced chown
bg: &Разширена chown

en: &Rename/Move
bg: &Преименуване или местене

en: &Quick cd
bg: &Бързо cd

en: Select &group
bg: Избор на &група

en: U&nselect group
bg: Де&избиране на група

en: &Invert selection
bg: &Преобръщане на селекция

en: E&xit
bg: &Изход

en: &User menu
bg: &Потребителско меню

en: &Directory tree
bg: Дърво на директориите

en: &Find file
bg: &Намиране на файл

en: S&wap panels
bg: Разм&яна на панели

en: Switch &panels on/off
bg: Включване/Изключване на &панелите

en: &Compare directories
bg: &Сравнение на директории

en: C&ompare files
bg: С&равнение на файлове

en: E&xternal panelize
bg: В&ъншна панелизация

en: Show directory s&izes
bg: Показване на &размерите на директориите

en: Command &history
bg: Командна &история

en: Di&rectory hotlist
bg: Списък за бърз достъп до дире&ктории

en: &Active VFS list
bg: &Активни списък от ВФС

en: &Background jobs
bg: &Фонови задачи

en: Screen lis&t
bg: Спис&ък на екрани

en: &Undelete files (ext2fs only)
bg: Възстанови файлове (само ext2fs)

en: &Listing format edit
bg: Редактирай формата на списъка

en: Edit &extension file
bg: Редактирай файл с разширения

en: Edit &menu file
bg: Редактирай меню-файл

en: &Configuration...
bg: Конфигурация...

en: &Layout...
bg: Разположение...

en: &Panel options...
bg: Настройки на &панел

en: C&onfirmation...
bg: По&твърждение...

en: &Appearance...
bg: &Изглед

en: &Display bits...
bg: Екран...

en: &Virtual FS...
bg: Виртуална ФС...

en: Panels:
bg: Панели:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
bg[0]: Имате %zu отворен прозорец. Изход все пак?
bg[1]: Имате %zu отворени прозорци. Изход все пак?

en: The Midnight Commander
bg: Midnight Commander-а

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
bg: Наистина ли искате да напуснете Midnight Commander?

en: &Above
bg: &Отгоре

en: &Left
bg: &Вляво

en: &Below
bg: &Отдолу

en: &Right
bg: &Вдясно

en: ButtonBar|Menu
bg: ButtonBar|Меню

en: ButtonBar|View
bg: ButtonBar|Изглед

en: Memory exhausted!
bg: Паметта е изразходвана!

en: &Unsorted
bg: Неподредени

en: &Name
bg: Име

en: &Version
bg: &Версия

en: E&xtension
bg: Ра&зширение

en: &Size
bg: Размер

en: Block Size
bg: Размер на блок

en: &Modify time
bg: Време на промяна на файла

en: &Access time
bg: Време на достъп

en: C&hange time
bg: Време на п&ромяна

en: Perm
bg: Режим

en: Nl
bg: Връзки

en: &Inode
bg: I-възел

en: Owner
bg: Собственик

en: Group
bg: Група

en: UP--DIR
bg: ГОР-ДИР

en: SYMLINK
bg: ВРЪЗКА

en: SUB-DIR
bg: ПОД-ДИР

en: <readlink failed>
bg: <непрочетена връзка>

en: %s in %d file | %s in %d files
bg[0]: %s в %d файл
bg[1]: %s в %d файла

en: Panelize
bg: Панелизация

en: Unknown tag on display format:
bg: Непознат таг на формата на дисплея:

en: &Files only
bg: Само &файлове

en: &Case sensitive
bg: Чувствителност към &регистъра

en: Select
bg: Избиране

en: Unselect
bg: Деселектиране

en: Do you really want to execute?
bg: Наистина ли искате на изпълните това?

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
bg: Потребителският формат изглежда невалиден, връщам се към стандартния.

en: &Add new
bg: Добави нов

en: External panelize
bg: Команда в панел

en: Other command
bg: Друга команда

en: Command
bg: Команда

en: Add to external panelize
bg: Добавяне към външна панелизация

en: Enter command label:
bg: Въвеждане на етикет на команда:

en: Cannot invoke command.
bg: Не може да се извика командата.

en: Pipe close failed
bg: Затварянето на канала не успя

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
bg: Не може да се изпълни външна панелизация на не-локална директория

en: Modified git files
bg: Променени файлове в git

en: Find rejects after patching
bg: Намери отказите след патч

en: Find *.orig after patching
bg: Намеро *.orig след команда patch

en: Find SUID and SGID programs
bg: Намери SUID и SGID програми

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
bg: Не може да се отвори файлът %s за писане:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
bg: Копирай директорията "%s" в:

en: Move "%s" directory to:
bg: Премести директорията "%s" в:

en: Cannot stat the destination
    %s
bg: Не може да се stat-не дестинацията
    %s

en: Delete %s?
bg: Да се изтрие ли %s?

en: ButtonBar|Static
bg: ButtonBar|Статично

en: ButtonBar|Dynamc
bg: ButtonBar|Динамично

en: ButtonBar|Rescan
bg: ButtonBar|Пресканиране

en: ButtonBar|Forget
bg: ButtonBar|Пренебрегване

en: Cannot write to the %s file:
    %s
bg: Не може да се пише във файла %s:
    %s

en: Help file format error
bg: Грешка във формата на помощния файл

en: Cannot find node %s in help file
bg: Не може да се намери разклонение %s в помощния файл

en: Help
bg: Помощ

en: ButtonBar|Index
bg: ButtonBar|Индекс

en: ButtonBar|Prev
bg: ButtonBar|Предишен

en: Learn keys
bg: Учи клавиши

en: Teach me a key
bg: Обучете ме на клавиш

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
bg: Моля, натианете %s
    и изчакайте това съобщение да изчезне.
    
    Тогава го натиснете пак, за да видите дали
    ще се появи OK до бутона мъ.
    
    Ако изкате да излезете, натиснете веднъж Escape
    и изчакайте.

en: Cannot accept this key
bg: Не може да се приеме този клавиш

en: You have entered "%s"
bg: Въведохте "%s"

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
bg: Изглежда, че всичките Ви клавиши вече
    работят добре. Това е супер.

en: &Discard
bg: Отмени

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
bg: Страхотно! Имате пълна терминална база данни!
    Всичките Ви клавиши работят добре.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
bg: Натиснете всички клавиши споменати тук. След като приключите, проверете
    кои клавиши не са отбелязани с OK. Натиснете пауза на липсващия
    клавиш, или кликнете с мишката, за да го дефинирате. Движение насам-натам с Tab.

en: Failed to run:
    %s
bg: Неуспешно изпълнение:
    %s

en: Home directory path is not absolute
bg: Пътят до домашната папка не е абсолютен

en: 
    Failed while close:
    %s
bg: 
    Грешка при затваряне:
    %s

en: Choose codepage
bg: Избиране на кодова таблица

en: -  < No translation >
bg: -  < Няма превод >

en: Cannot save file %s:
    %s
bg: Не може да се запише файл %s:
    %s

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
bg: GNU Midnight Commander вече е отворен
    на този терминал.
    Поддръжката на subshell ще бъде деактивирана.

en: Cannot open named pipe %s
bg: Не може да се отвори именуваният канал %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
bg: Обвивката е още активна. Да се напусне ли въпреки това?

en: Warning: Cannot change to %s.
bg: Внимание: Не мога да премина в %s.

en: Using the S-Lang library with terminfo database
bg: Използване на S-Lang библиотеката с terminfo базата данни

en: Using the ncurses library
bg: Използване на библиотеката ncurses

en: Using the ncursesw library
bg: Използване на библиотеката ncursesw

en: With builtin Editor
bg: С вграден редактор

en: With optional subshell support
bg: С опционална поддръжка на subshell

en: With subshell support as default
bg: С поддръжка на subshell по подразбиране

en: With support for background operations
bg: С поддръжка на фонови операции

en: With mouse support on xterm and Linux console
bg: С поддръжка на мишка в xterm и Linux конзола

en: With mouse support on xterm
bg: С поддръжка на мишка в xterm

en: With support for X11 events
bg: С поддръжка на X11 събития

en: With internationalization support
bg: С поддръжка на интернационализация

en: With multiple codepages support
bg: С поддръжка на много кодови страници

en: Built with GLib %d.%d.%d
bg: Компилиран с GLib %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
bg: Виртуални файлови системи:

en: Data types:
bg: Типове за данни:

en: Home directory:
bg: Домашна папка:

en: Profile root directory:
bg: Коренна директория на профила:

en: System data
bg: Системни данни

en: Config directory:
bg: Папка с настройки:

en: Data directory:
bg: Папка с данни:

en: File extension handlers:
bg: Обработчици на файлови разширения:

en: VFS plugins and scripts:
bg: ВФС добавки и скриптове:

en: User data
bg: Потребителски данни

en: Cache directory:
bg: Кеш директория:

en: Debug
bg: Дебъгване

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: True:
bg: Вярно:

en: False:
bg: Невярно:

en: Error calling program
bg: Грешка при извикване на програма

en: Warning -- ignoring file
bg: Предупреждение -- игнориране на файл

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
bg: Файла %s не е на root или Ваш, или е достъпен за запис от всички.
    Използването му може да застраши сигурността Ви

en: Format error on file Extensions File
bg: Грешка във формата на файла за Разширения

en: The %%var macro has no default
bg: Макросът %%var няма стойност по подразбиране

en: The %%var macro has no variable
bg: Макросът %%var няма променлива

en: No suitable entries found in %s
bg: Няма намерени подходящи елементи в %s

en: User menu
bg: Потребителско меню

en: Cannot open cpio archive
    %s
bg: Не може да се отвори cpio архива
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
bg: Преждевременен край на cpio архива
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
bg: Невалидни твърди връзки към
    %s
    в cpio архивa
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
bg: %s съдържа дублирани елементи! Пропускам го!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
bg: Повредено cpio заглавие срещнато в
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
bg: Неочакван край на файла
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
bg: Не може да се отвори архива %s
    %s

en: Inconsistent extfs archive
bg: Повреден extfs архив

en: Warning: cannot open %s directory
bg: Предупреждение: не може да се отвори %s директорията

en: fish: Disconnecting from %s
bg: fish: Изключвам се от %s

en: fish: Waiting for initial line...
bg: fish: Чакам начален ред...

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
bg: Съжалявам, не можем да правим връзки с парола засега.

en: fish: Password is required for %s
bg: fish: Нужна е парола за %s

en: fish: Sending password...
bg: fish: Изпращам парола...

en: fish: Sending initial line...
bg: fish: Изпращам начален ред...

en: fish: Handshaking version...
bg: fish: Потвърждавм версията...

en: fish: Getting host info...
bg: fish: Получавам данни за хоста...

en: fish: Reading directory %s...
bg: fish: Чета директорията %s...

en: %s: done.
bg: %s: готово.

en: %s: failure
bg: %s: неуспех

en: fish: store %s: sending command...
bg: fish: запис на %s: изпращам командата...

en: fish: Local read failed, sending zeros
bg: fish: Локалното четене пропадна, изпращам нули

en: fish: storing file
bg: fish: запис на файл

en: Aborting transfer...
bg: Отменяне преноса...

en: Error reported after abort.
bg: Грешка след отняната.

en: Aborted transfer would be successful.
bg: Преносът е отменен успешно.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
bg: ftpfs: Изключвам се от %s

en: FTP: Password required for %s
bg: FTP: Нужна е парола за %s

en: ftpfs: sending login name
bg: ftpfs: изпращам потребителско име

en: ftpfs: sending user password
bg: ftpfs: изпращам потребителска парола

en: FTP: Account required for user %s
bg: FTP: Нужно е потребителско име за %s

en: Account:
bg: Сметка:

en: ftpfs: sending user account
bg: ftpfs: изпращане на потребителско име

en: ftpfs: logged in
bg: ftpfs: вътре сме

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
bg: ftpfs: Отказ на връзка за потребителя %s

en: ftpfs: Invalid host name.
bg: ftpfs: Невалидно име на машина

en: ftpfs: making connection to %s
bg: ftpfs: установявам връзка с %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
bg: ftpfs: връзката прекъсната от потребителя

en: ftpfs: connection to server failed: %s
bg: ftpfs: връзката със сървъра пропадна: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
bg: Очакване за повторен опит... %d (Control-G за отказване)

en: ftpfs: invalid address family
bg: ftpfs: невалиден вид на адреса

en: ftpfs: could not create socket: %s
bg: ftpfs: не може да се създаде сокет: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
bg: ftpfs: не може да се установи пасивен режим

en: ftpfs: aborting transfer.
bg: ftpfs: отменяне на преноса.

en: ftpfs: abort error: %s
bg: ftpfs: грешка при отмяната: %s

en: ftpfs: abort failed
bg: ftpfs: отмяната пропадна

en: ftpfs: CWD failed.
bg: ftpfs: CWD не успя.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
bg: ftpfs: не може да се проследи връзката

en: Resolving symlink...
bg: Проследяване на връзката...

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
bg: ftpfs: Чете се FTP директорията %s... %s%s

en: (strict rfc959)
bg: (стриктно rfc959)

en: (chdir first)
bg: (първо cd)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
bg: ftpfs: неуспех; няма къде да се върна

en: ftpfs: storing file
bg: ftpfs: съхраняване на файл

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
bg: файлът /.netrc има неправилен режим
    Изтрийте паролата или поправете режима

en: %s: Warning: file %s not found
bg: %s: Предупреждение: файлът %s не може да се намери

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
bg: Внимание: Неправилен ред в %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
bg: Внимание: Неправилен флаг %c в %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
bg: sftp: грешка възникна при четенето на %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
bg: sftp: Невъзможност да се установи потребителското име.

en: sftp: Invalid host name.
bg: sftp: Невалидно име на хост.

en: sftp: making connection to %s
bg: sftp: установява се връзка с %s

en: sftp: connection interrupted by user
bg: sftp: връзката е прекъсната от потребител

en: sftp: connection to server failed: %s
bg: sftp: връзката към сървъра е неуспешна: %s

en: sftp: Enter passphrase for %s
bg: sftp: Въвеждане на passphrase за %s

en: sftp: Passphrase is empty.
bg: sftp: passphrase-а е празна.

en: sftp: Enter password for %s
bg: sftp: Въвеждане на парола за %s

en: sftp: Password is empty.
bg: sftp: Паролата е празна.

en: sftp: Failure establishing SSH session
bg: sftp: Неуспешно установяване на SSH сесия

en: sftp: No file handler data present for reading file
bg: sftp: Няма съществуващ обработчик за четене на файл

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
bg: sftp: (Ctrl-G прекъсване) Изреждане... %s

en: sftp: Listing done.
bg: sftp: Изреждането приключи.

en: reconnect to %s failed
bg: повторната връзка към %s беше неуспешна

en: Authentication failed
bg: Грешка при автентикацията

en: Error %s creating directory %s
bg: Грешка %s при създаването на директория %s

en: Error %s removing directory %s
bg: Грешка %s при изтриването на директория %s

en: %s opening remote file %s
bg: %s отваряне на не-локален файл %s

en: %s removing remote file %s
bg: %s изтриване на не-локален файл %s

en: %s renaming files
bg: %s преименуване на файлове

en: Cannot open tar archive
    %s
bg: Не може да се отвори tar архива
    %s

en: Inconsistent tar archive
bg: Несъгласуван tar архив

en: Unexpected EOF on archive file
bg: Неочакван край на архивния файл

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
bg: %s
    не изглежда като tar архив.

en: undelfs: error
bg: undelfs: грешка

en: not enough memory
bg: няма достатъчно памет

en: while allocating block buffer
bg: при заделянето на буфер за блок

en: while starting inode scan %d
bg: при стартиране на inode сканиране %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
bg: undelfs: зареждане на информация за изтритите файлове, %d i-възела

en: while calling ext2_block_iterate %d
bg: при изпълнението на ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
bg: няма повече памет при повторното заделяне на масива

en: while doing inode scan %d
bg: при изпълнението на inode scan %d

en: Cannot open file %s
bg: Файлът %s не може да бъде отворен

en: undelfs: reading inode bitmap...
bg: undelfs: четене на битовата карта на i-възлите...

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
bg: Не може да се зареди inode bitmap-а от:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
bg: undelfs: четене на блоковата битова карта...

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
bg: Не може да се зареди bitmap-а на блока от:
    %s

en: vfs_info is not fs!
bg: vfs_info не е фс!

en: You have to chdir to extract files first
bg: Трябва първо да chdir за да разархивирате файловете

en: while iterating over blocks
bg: при обработване на блокове

en: Cannot open file "%s"
bg: Не може да се отвори файл "%s"

en: Ext2lib error
bg: Грешка в Ext2lib

en: Invalid value
bg: Неправилна стойност

en: File was modified. Save with exit?
bg: Файлът е променен. Да се запази ли при излизане?

en: &Cancel quit
bg: &Отказване на изход

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
bg: Midnight Commander-а се изключва.
    Запис на редактирания файл?

en: &Line number
bg: &Номер на ред

en: Pe&rcents
bg: &Проценти

en: &Decimal offset
bg: &Десетично отместване

en: He&xadecimal offset
bg: &Шестнадесетично отместване

en: Goto
bg: Отиди

en: ButtonBar|UnWrap
bg: ButtonBar|Без пренасяне

en: ButtonBar|Wrap
bg: ButtonBar|Пренасяне

en: ButtonBar|Goto
bg: ButtonBar|ОтиванеНа

en: ButtonBar|Parse
bg: ButtonBar|Обработка

en: ButtonBar|Unform
bg: ButtonBar|Деформатиране

en: ButtonBar|Format
bg: ButtonBar|Форматиране

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
bg: Неуспех при четене на информация то дъщерния stdout:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
bg: Грешка при затварянето на файлът:
    %s
    Информацията може да била записана или не

en: Cannot save file:
    %s
bg: Не може да се запише файл:
    %s

en: View:
bg: Преглед:

en: Cannot open "%s"
    %s
bg: Не може да се отвори "%s"
    %s

en: Cannot view: not a regular file
bg: Не може да се разгледа: не е обикновен файл

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
bg: Не може да се отвори "%s" в обработващ режим
    %s

en: Search done
bg: Търсенето приключи

en: Continue from beginning?
bg: Да се продължи ли от началото?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
bg: Не може да се изтегли локално копие на /ftp://some.host/editme.txt
