lives - en to tr translation catalogue (676 entries)

en: and any information shown below:
tr: ve daha fazla bilgi aşağıda gösterilmiştir:

en: Please install gdb and then run LiVES with the -debug option to collect more information.
tr: Lütfen gdb yükleyip daha sonra-debug seçeneği daha fazla bilgi toplamak için birlikte çalıştırın.

en: Preserving set.
tr: Koruma ayarları.

note: TRANSLATORS: text saying "Any", for encoder and output format (as in "does not matter")
en: Any
tr: Herhangi

note: TRANSLATORS: text saying "None", for playback plugin name (as in "none specified")
en: None
tr: Boş

note: TRANSLATORS: text saying "recommended", for plugin names, etc.
en: recommended
tr: tavsiye

note: TRANSLATORS: text saying "disabled", (as in "not enabled")
en: disabled !
tr: Engelli!

note: TRANSLATORS: text saying "**The current layout**", to warn users that the current layout is affected
en: **The current layout**
tr: **Mevcut yerleşim düzeni**

note: TRANSLATORS: adjective for "Built in" type effects
en: Builtin
tr: Yapısal

note: TRANSLATORS: adjective for "Custom" type effects
en: Custom
tr: Özel

note: TRANSLATORS: adjective for "Test" type effects
en: Test
tr: Sınama

en: 
    An incorrect version of smogrify was found in your path.
    
    Please review the README file which came with this package
    before running LiVES.
    
    Thankyou.
tr: 
    Yanlış sürüm smogrify yolunda bulundu.
    
    Lütfen bu paket ile birlikte gelen README dosyasını inceleyin
    koşma LiVES önce.
    
    Teşekkür ederim.

en: 
    `smogrify` must be in your path, and be executable
    
    Please review the README file which came with this package
    before running LiVES.
tr: 
    `smogrify` yolunda ve çalıştırılabilir olmalıdır
    
    Lütfen LiVES ı çalıştımadan önce paket ile birlikte
    gelen README dosyasını inceleyin.

en: Starting...
tr: Başlatılıyor ...

en: Resizing
tr: Yeniden boyutlandırma

en: Loading realtime effect plugins...
tr: Gerçek zaman efekt eklentileri yükleniyor

en: Starting jack audio server...
tr: Jack audio sunucusu başlıyor...

en: Starting jack transport server...
tr: Jack taşıma sunucusu başlıyor

en: 
    
    Window manager reports as "%s";
tr: 
    
    Pencere yöneticisi raporları olarak "%s";

en: number of monitors detected: %d
tr: bulunan monitor sayısı : %d

en: Compiled with jack support, good !
tr: Jack desteği ile derlendi, iyi!

en: Welcome to LiVES version %s.
tr: LiVES'a Hoşgeldiniz version %s.

en: 
    Startup syntax is: %s [opts] [filename [start_time] [frames]]
tr: 
    Başlangıç yazım şekli: % s [opts] [dosyaadı [başlangıç zamanı] [kare]]

en: start_time : filename start time in seconds
tr: başlama_zamanı : Saniye cinsinden dosya ismi başlama zamanı

en: frames : maximum number of frames to open
tr: Çerçeveler: en çok sayıda çerçeve açmak için

en: opts can be:
tr: opts olabilir:

en: -help            : show this help text and exit
tr: -help: Bu yardım metnini ve çıkışı gösterir

en: -noset           : do not load any set on startup
tr: -noset : Başlangıçta herhangi bir ayar yükleme

en: -norecover       : force no-loading of crash recovery
tr: -norecover : çökmesi durumunda zorla yükleme

en: -recover         : force loading of crash recovery
tr: -recover : çökmesi durumunda zorla yükle

en: -nogui           : do not show the gui
tr: -nogui :arayüzü gösterme

en: -startup-ce      : start in clip editor mode
tr: -startup-ce : Klip düzenleyici kipinde başlat

en: -startup-mt      : start in multitrack mode
tr: -startup-mt : çok parçalı kipte başlatmak

en: -nooscstart      : do not start OSC listener
tr: -nooscstart : OSC dinleyicisini başlatma

en: -debug            : try to debug crashes (requires 'gdb' installed)
tr: -debug            : Çöküş nedeni bulmak için ('gdb' kurulu olması gereklidir)

en: Starting GUI...
tr: Grafiksel kullanıcı arayüzü başlıyor...

en: 
    LiVES was unable to locate 'convert'. You should install convert and image-magick if you want to use rendered effects.
tr: 
    LiVES convert'  bulunamadı. Render efektlerini kullanabilmeniz için convert ve image-magick yüklemeniz gereklidir.

en: 
    LiVES was unable to locate 'composite'. You should install composite and image-magick if you want to use the merge function.
tr: 
    LiVES 'composite' bulunamadı. Birleştirme işlevlerini kullanabilmeniz için composite ve image-magick  yüklemeniz gereklidir.

en: 
    LiVES was unable to locate 'sox'. Some audio features may not work. You should install 'sox'.
tr: 
    LiVES 'sox' 'bulamadı. Bazı ses özellikleri çalışmayabilir. 'sox' yüklemeniz gereklidir.

en: Loading rendered effect plugins...
tr: redener efekt eklentisi yükleniyor

en: Autoloading set %s...
tr: %s ayarı otomatik yükleniyor...

en: Invalid audio player %s
tr: Geçersiz ses çalar % s

en: LiVES-%s: <%s> %dx%d : %d frames %d bpp %.3f fps
tr: LiVES-%s: <%s> %dx%d : %d çerçeveler %d bpp %.3f fps

en: LiVES-%s: <No File>
tr: LiVES-%s: <Dosya Yok>

note: TRANSLATORS: rec(ord)
en: rec %9d/%d
tr: kayıt %9d/%d

note: TRANSLATORS: out of memory (rec(ord))
en: !rec %9d/%d
tr: !kayıt %9d/%d

en: Play
tr: Oynat

en: LiVES was unable to capture this image
tr: LiVES görüntü yakalanamadı

en: _Undo
tr: _Geri Al

en: _Redo
tr: _Yinele

en: Directory name is too long !
tr: Dizin adı çok uzun !

en: LiVES FAILED TO START YOUR SELECTED AUDIO PLAYER !
tr: LiVES İÇİN SEÇTİĞİNİZ AUDIO PLAYER BAŞLATILAMADI!

en: Before starting LiVES, you need to choose an audio player.
    
    PULSE AUDIO is recommended for most users
tr: LiVES başlamadan önce, ses çalar seçmeniz gerekir.
    
    PULSE AUDIO çoğu kullanıcı için önerilir

en: , but this version of LiVES was not compiled with pulse audio support.
tr: , ama LiVES ın bu sürümü pulse audio desteği ile derlenmedi.

en: JACK audio is recommended for pro users
tr: JACK ses profesyonel kullanıcılar için önerilir

en: , but this version of LiVES was not compiled with jack audio support.
tr: , ama LiVES bu sürümü jack ses desteği ile derlenmemiş.

en: , but you do not have jackd installed. You may wish to install jackd first before running LiVES.
tr: ancak yüklü jackd yok. LiVES çalıştırmadan önce jackd yüklemek isteyebilirsiniz.

en: but you do not have sox installed.
    You are advised to install it before running LiVES.
tr: ama sox yüklü değil .
    LiVES çalıştırmadan önce yüklemeniz tavsiye edilir.

en: Use _jack audio player
tr: Ses çalar jack kullanıyor

en: Use _sox audio player
tr: _sox ses çalıcısı kullan

en: _Next
tr: _Sonraki

en: Skipped
tr: Atlandı

en: Passed
tr: Geçti

en: Failed
tr: Başarısız

en: LiVES will now run some basic configuration tests
tr: LiVES temel yapılandırma testi başlatılıyor

en: You should install sox to be able to use all the audio features in LiVES
tr: LiVES tüm ses özellikleri kullanabilmek için sox yüklemek gerekir

en: Checking if sox can convert audio
tr: sox ile ses dönüştürme kontrol ediliyor

en: You should install sox_fmt_all or similar
tr: sox_fmt_all or similar ve benzeri yüklemelisiniz

en: Checking for "convert" presence
tr: "convert"  varlığının kontrol edilmesi

en: Install imageMagick to be able to use all of the rendered effects
tr: Tüm render efektlerini kullanmak için  imageMagick yükleyebilirsiniz

en: 
    
        Click Cancel to exit and install any missing components, or Next to continue
tr: 
    
        İptal tuşuna basıp çıkabilirsiniz ve eksik bileşenleri yükleyebilirsiniz veya devamı için ileri tuşuna

en: 
    
    Finally, you can choose the default startup interface for LiVES.
tr: 
    
    Son olarak, LiVES için başlatma arayüzü öntanımlı seçebilirsiniz.

en: 
    
    LiVES has two main interfaces and you can start up with either of them.
tr: 
    
    LiVES iki ana arayüzü bulunmaktadır ve başlangıçta onlar ile başlayabilirsiniz.

en: 
    
    The default can always be changed later from Preferences.
tr: 
    
    Tercihlerden ön tanımlılar her zaman değiştirilebilr.

en: Start in _Clip Edit mode
tr: _Klip düzenleme kipinde başla

en: _Finish
tr: _Son

en: (Undefined)
tr: (Tanımsız)

en: (No video)
tr: (Video yok)

en: (No audio)
tr: (Ses yok)

en: Preview
tr: Önizleme

en: Click here to _Preview the video
tr: video _önizleme için buraya tıklayın

en: 
    Please Wait
tr: 
    Lütfen Bekleyin

en: _Enough
tr: _Yeterli

en: 
    
    Please Wait
    
    Remember to switch off effects (ctrl-0) afterwards !
tr: 
    
    Lütfen Bekleyin

en: Paus_e
tr: Durakla_t

en: Pause/_Enough
tr: Duraklat/_Yeterli

en: _Preview
tr: _Önizleme

en: Format
tr: Biçim

en: Frame size
tr: Çerçeve boyutu

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Byte size
tr: Bayt boyutu

en: Frames
tr: Çerçeveler

en: Events
tr: Eylemler

en: Total time
tr: Toplam süre

en: Audio
tr: Ses

en: Rate/size
tr: Oran / boyut

en: Keep _my settings
tr: Ayarlarımı tut

en: Use _recommended settings
tr: Tavsiye edilen ayarları kullan

en: _Save to file
tr: Dosyaya _kaydet

en: _Close Window
tr: _Pencereyi Kapat

en: Insert
tr: Ekle

en: _Insert to fit audio
tr: Ses uyacak şekilde ekle

en: Insert _before selection
tr: Seçim _öncesi ekle

en: Insert _after selection
tr: Seçim _sonrası ekle

en: Insert clipboard after selected frames
tr: Seçildikten sonra çerçeveyi panoya ekle

en: Insert _with sound
tr: Ses ile ekle

en: Insert with_out sound
tr: Ses olmadan ekle

en: Do not send bandwidth information
tr: bant genişliği bilgisi gönderme

en: Try this setting if you are having problems getting a stream
tr: Eğer akışta problem yaşıyorsanız bu ayarı deneyin

en: You need to enter a name for the current clip set.
    This will allow you reload the layout with the same clips later.
    Please enter the set name you wish to use.
    LiVES will remind you to save the clip set later when you try to exit.
tr: Geçerli klip için bir isim girmeniz gerekir.
    Bu klipleri ve yerleşim düzeni daha sonra yeniden yüklemenizi sağlar.
    Lütfen kullanmak istediğiniz adını girin.
    LiVES çıkmak istediğinizde klibi kaydetmek için hatırlatacaktır

en: In order to export this project, you must enter a name for this clip set.
    This will also be used for the project name.
tr: Bu projeyi dışarı çıkarmak için bu klip için isim girmelisiniz.
    Bu aynı zamanda projenin adı kullanılır.

en: New name
tr: Yeni isim

en: Set name
tr: Ayar ismi

en: Use def_aults
tr: Varsayılanı kullan

en: _Advanced
tr: _Gelişmiş

en: Track to load (from %s)
tr: Parça yükleme ( %s den)

en: DVD Title
tr: DVD Başlığı

en: VCD Title
tr: VCD Başlığı

en: Maximum number of tracks to display
tr: parça azami sayısını görüntülemek için

en: Device:        /dev/video
tr: Aygıt: /dev/video

en: Device:        fw:
tr: Aygıt:        fw:

en: Chapter
tr: Bölüm

en: Channel
tr: Kanal

en: Audio ID
tr: Ses nosu

en: Input number
tr: Giriş numarası

en: Use default width, height and FPS
tr: Ön tanımlı genişlik, yükseklik ve FPS kullanımı

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: first
tr: birinci

en: last
tr: sonuncu

en: seconds.
tr: saniye.

en: selection
tr: seleksiyon

en: Title/Name :
tr: Başlık / İsim:

en: Author/Artist :
tr: Yazar / Sanatçı:

en: Comments :
tr: Açıklama:

en: Browse...
tr: Gözat...

en: _Options
tr: _Seçenekler

en: You are about to leave multitrack mode.
    The current layout has not been saved.
    What would you like to do ?
tr: Çoklu parça kipi hakkında
    Geçerli yerleşim düzeni kaydedilemedi
    Ne yapmak istiyorsunuz?

en: You are about to leave multitrack mode.
    The current layout has been changed since the last save.
    What would you like to do ?
tr: Çoklu parça kipi hakkında
    Geçerli yerleşim düzeni son kayıttan bu yana değiştirilmiştir.
    Ne yapmak istiyorsunuz?

en: The current clip set has not been saved.
    What would you like to do ?
tr: Geçerli klip set kaydedilmedi.
    Ne yapmak istiyorsunuz?

en: The current layout has not been saved.
    What would you like to do ?
tr: Mevcut düzen kaydedilmedi.
    Ne yapmak istiyorsunuz?

en: Clip set _name
tr: Klip ayar ismi

en: _Ignore changes
tr: Değişiklikleri Yoksay

en: _Delete clip set
tr: Klip ayarlarını sil

en: _Delete layout
tr: Düzeni sil

en: _Save layout
tr: Yerleşim Düzenini _Kaydet

en: _Save clip set
tr: Klip ayarlarını kaydet

en: Show Keys
tr: Kısayol Tuşları Göster

en: Multitrack Keys
tr: Çoklu parça kip tuşları

en: _Width
tr: _Genişlik

en: Saving as set %s...
tr: Ayarlar kaydediliyor %s...

en: This file
tr: Bu dosya

en: 
    Invalid project file.
tr: 
    Geçersiz proje dosyası.

en: Importing project
tr: Proje içeriye alınıyor

en: Exporting project %s...
tr: %s... Proje dışarıya aktarılıyor

en: Exporting project
tr: Proje dışarıya çıkartılıyor

en: Deleting set...
tr: Ayar siliniyor...

en: Deleting set
tr: Ayarları sil

en: Insert Silence
tr: Sessiz ekle

en: Undoing
tr: Geri alınıyor

en: Clearing frame images
tr: Çerçeve resimleri siliniyor

en: Deleting excess frames
tr: Fazla çerçeveler siliniyor

en: Redoing
tr: Yineleniyor

en: Copying to the clipboard
tr: Panoya kopyalanıyor

en: Cut
tr: Kes

en: Pasting
tr: Yapıştırılıyor

en: 
    
    Video is longer than audio.
    Try selecting all frames, and then using 
    the 'Trim Audio' function from the Audio menu.
tr: 
    
    Video ses'ten uzun.
    Try selecting all frames, and then using 
    the 'Trim Audio' function from the Audio menu.

en: Inserting
tr: Ekleniyor

en: Inserting %d times from the clipboard%s...
tr: Zamanlar%d panodan%s ekleniyor...

en: Inserting %d frames from the clipboard%s...
tr: Çerçeveler%d panodan%s ekleniyor...

en: Cancelling
tr: İptal ediliyor

en: 
    Deleting all frames will close this file.
    Are you sure ?
tr: 
    Bu dosyayı kapatınca tüm çerçeveler silinecek.
    Emin misiniz ?

en: Deleting frames %d to %d%s...
tr: Çerçeveler siliniyor %d to %d%s...

en: Deleting
tr: Siliniyor

en: Delete
tr: Sil

en: 
    
    Selection is locked.
tr: 
    
    Seçim kilitlendi.

en: Record cancelled.
tr: Kayıt iptal edildi.

en: 
    
    The '%s' plugin reports:
    %s
tr: 
    
    '%s' eklenti raporu:
    %s

en: Saving set %s
tr: Ayarlar kaydediliyor %s

en: Loading clips from set %s
tr: Klip ayarlardan yükleniyor %s

en: Cleaning up disk space...
tr: Disk alanı temizleniyor...

en: Resetting frame rates and frame values...
tr: Çerçeve hızları ve çerçeve değerleri sıfırlanıyor...

en: buffered
tr: ara belleğe alınmış

en: 
    (%d virtual)
tr: 
    (%d sanal)

en: 
    (%d decoded)
tr: 
    (%d çözümlenmiş)

en: 
      %.2f sec.
tr: 
      %.2f sn.

en: unsigned
tr: imzasız

en: signed
tr: imzalandı

en: 
      Opening...
tr: 
      Açılıyor...

en: A video editor and VJ program.
tr: Bir video düzenleyicisi ve VJ programı.

en: Fullscreen playback (f)
tr: Tam ekran oynatma (f)

en: Fullscreen playback off (f)
tr: Tam ekran oynatma (f)

en: Double size (d)
tr: Çift boyut (d)

en: Single size (d)
tr: Tek boyut (d)

en: Hide the play window (s)
tr: Oynatma penceresini gizle (s)

en: Show the play window (s)
tr: Oynatma penceresini göster (s)

en: Audio volume (%.2f)
tr: Ses hacmi (%.2f)

en: Unmute the audio (z)
tr: Sesi kesme (z)

en: Mute the audio (z)
tr: Sesi kes (z)

en: Loaded subtitle file: %s
tr: Yüklenen altyazı dosyası: %s

en: Subtitles were erased.
tr: Altyazılar silindi.

en: Opening audio
tr: Ses açılıyor

en: New Audio
tr: Yeni ses

en: CD track %d
tr: CD parçası %d

en: Opening CD track...
tr: CD parçası açılıyor...

en: Error loading CD track
tr: CD parçası yüklenirken hata veriyor

en: Clear _Errors
tr: Hataları sil

en: _Delete affected layouts
tr: Etkilenen düzenleri sil

en: Resume
tr: Devam Et

en: 
    Paused
    (click Resume to continue processing)
tr: 
    Duraklatıldı
    (İşleme devam etmek için tıklayınız )

en: paused...
tr: duraklatıldı...

en: Keep
tr: Koru

en: Enough
tr: Yeter

en: Cancel
tr: İptal

en: 
    Record time must be greater than 0.
tr: 
    Kayıt süresi 0'dan büyük olmalıdır.

en: Exporting audio
tr: Ses dışa aktarılıyor

en: Appending audio file %s...
tr: %s Ses dosyası  ekleniyor

en: Appending audio
tr: ses ekleniyor

en: Append Audio
tr: Ses ekle

en: Trimming/Padding audio
tr: Ses Kırpılıyor/Dolgulanıyor

en: Trim/Pad Audio
tr: Ses Kırp/Dolgu

en: Deleting all audio...
tr: Tüm sesler siliniyor...

en: Deleting Audio
tr: Ses siliniyor

en: Delete Audio
tr: Sesi sil

en: Record new audio
tr: Yeni ses kaydet

en: _Insert Frames
tr: _Çerçeve _ekle

en: _Drop Frames
tr: Çerçeve _Çıkar

en: _Transition Method:
tr: _Geçiş Yöntemi:

en: Merge done.
tr: Birleştirme yapıldı.

en: _Custom Effects
tr: _Özel Efektler

en: Custom _Utilities
tr: Özel _Yardımcılar

en: _File
tr: _Dosya

en: _Open File/Directory
tr: _Dosya/Klasör Aç

en: Import from _Firewire Device (dv)
tr: _Firewire aygıtından (dv) içeri al

en: Import from _Firewire Device (hdv)
tr: _Firewire aygıtından (hdv) içeri al

en: Add Live _Firewire Device
tr: _Firewire aygıtı canlı yayın ekle

en: _Recent Files...
tr: _Son Dosyalar ...

en: _Reload Clip Set...
tr: Klip ayarını _tekrar yükle

en: Close/Sa_ve All Clips
tr: _Tüm klipleri kaydet/kapat

en: _Encode Clip As...
tr: Klibi farklı adla _kodla...

en: Encode _Selection As...
tr: Seçimii farklı adla _kodla...

en: _Close This Clip
tr: Bu klibi _kapat

en: Encode/Load/Backup _with Sound
tr: Sesli Kodla/Yükle/Yedek

en: Auto load subtitles
tr: Altyazıları otomatik yükle

en: Clean _up Diskspace
tr: Disk alanını temizle

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _MULTITRACK mode
tr: Çok parçalı kip

en: _Copy Selection
tr: Seçimi _kopyala

en: Cu_t Selection
tr: Seçimi ke_s

en: _Insert from Clipboard...
tr: Panodan _ekle...

en: Paste as _New
tr: _Yeni Olarak Yapıştır

en: _Merge Clipboard with Selection...
tr: Seçimi pano ile _birleştir...

en: _Delete Selection
tr: _Seçimi sil

en: _Select...
tr: _Seç...

en: Select _All Frames
tr: _Tüm çerçeveleri seç

en: Select Last _Effect
tr: Son  _efektii seç

en: _Invert Selection
tr: _Seçimi Tersine Çevir

en: _Lock Selection Width
tr: Genişlik Seçimini _Kilitle

en: _Play
tr: _Oynat

en: _Play All
tr: Tümünü _Oynat

en: Pla_y Selection
tr: Seçim O_ynat

en: Play _Clipboard
tr: _Panoyu oynat

en: _Stop
tr: _Durdur

en: Re_wind
tr: _Geriye sar

en: _Full Screen
tr: _Tam Ekran

en: _Double Size
tr: _Çift boyut

en: _Blank Background
tr: _Boş arkaplan

en: (Auto)_loop Video (to fit audio track)
tr: (Otomatik) Video _döngüsü (ses e uyacak şekilde)

en: L_oop Continuously
tr: Sürekli dö_ngü

en: _Mute
tr: _Sessiz

en: S_how Frame Counter
tr: Çerçeve saymayı _göster

en: Show Subtitles
tr: Altyazıları Göster

en: Effect_s
tr: Efekt_ler

en: Effects are applied to the current selection.
tr: Geçerli seçime efektleri uygula

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: _Utilities
tr: _Yardımcılar

en: Custom _Tools
tr: Özel _Araçlar

en: _Generate
tr: _Üret

en: Erase subtitles
tr: Altyazıları silme

en: Capture _External Window...
tr: _Dış Pencere Yakala...

en: _Preferences...
tr: _Tercihler

en: _Audio
tr: _Ses

en: Load _New Audio for Clip...
tr: Klip için _Yeni Ses Yükle...

en: Load _CD Track...
tr: _CD Parçası Yükle...

en: E_ject CD
tr: _CD'yi Çıkart

en: Record E_xternal Audio...
tr: _Dış Kaynaklı Ses kaydı

en: to New _Clip...
tr: Yeni _Klip e...

en: to _Selection
tr: _Seçime

en: _Export Audio...
tr: Ses _Çıkart...

en: Export _Selected Audio...
tr: _Seçili Sesi Çıkart...

en: Export _All Audio...
tr: _Tüm sesleri çıkart

en: _Delete Audio...
tr: Sesi _sil

en: Delete _Selected Audio
tr: Seçilmiş Sesi sil

en: Delete _All Audio
tr: Tüm sesi sil

en: _Info
tr: _Bilgi

en: Show Clip _Info
tr: Klip Bilgisini _Göster

en: Show/_Edit File Comments
tr: Dosya Açıklamalarını Düzenle_/Göster

en: Show _Clipboard Info
tr: _Pano Bilgisini Göster

en: Show _Messages
tr: _Mesajları Göster

en: Show _Layout Errors
tr: _Yerleşim düzeni hatalarını göster

en: _Clips
tr: _Klipler

en: A_dvanced
tr: _Gelişmiş

en: Real Time _Effect Mapping
tr: Gerçek Zamanlı _Efekt Haritası

en: Bind real time effects to ctrl-number keys.
tr: Gerçek zamanlı efektler için ctrl-sayı tuşları atama.

en: Set Real Time Effect _Defaults
tr: Gerçek zamanlı efekt ön tanımları ayarla

en: Show VJ _Keys
tr: VJ _Tuşlarını Göster

en: To_ys
tr: _Araçlar

en: _None
tr: _Hiçbiri

en: _LiVES TV (broadband)
tr: _LiVES TV (Geniş band)

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Manual (opens in browser)
tr: Kılavuz (tarayıcıda açılır)

en: _Troubleshoot
tr: _Sorun Giderici

en: _About
tr: _Hakkında

en: Play all (p)
tr: Tümünü oynat (p)

en: Stop playback (q)
tr: Oynatmayı durdur (q)

en: Play selection (y)
tr: Seçimi oynat (y)

en: Volume
tr: Ses Düzeyi

en: Audio volume (1.00)
tr: Ses düzeyi (1.00)

en: Unblank background (b)
tr: Dolu arkaplan (b)

en: Play slower (ctrl-down)
tr: Yavaş oynat (ctrl-down)

en: Play faster (ctrl-up)
tr: Hızlı oynat (ctrl-up)

en: Skip forward (ctrl-right)
tr: İleri gitme (ctrl-right)

en: Show clip info (i)
tr: Klip bilgisini göster (i)

en: Hide this toolbar
tr: Araç çubuğunu gizle

en: First Frame
tr: İlk Kare

en: Last Frame
tr: Son Çerçeve

en:     Press 'q' to stop recording.  DO NOT COVER THE PLAY WINDOW !
tr:     Kayıt durdurmak için 'q'  tuşuna bas. OYNATMA PENCERESİNİ KAPATMAYIN !

en: Frame number to preview
tr: Önizleme için çerçeve sayısı

en: _Free
tr: _Serbest

en: Free choice of frame number
tr: Çerçeve sayısı özgür seçim

en: _Start
tr: _Başlat

en: _End
tr: _Son

en: _Pointer
tr: _İşaretçi

en: Rewind
tr: Geriye Sar

en: Play all
tr: Tümünü oynat

en: Play Selection
tr: Seçimi oynat

en: Loop On/Off
tr: Döngüyü Aç/Kapat

en: Start _recording
tr: _Kaydı başlat

en: Stop _recording
tr: _Kaydı durdur

en: _Record Performance
tr: _Kayıt Performansı

en: Hide Play Window
tr: Oynatma Penceresini Gizle

en: Show Play Window
tr: Oynatma Penceresini Göster

en: Effects
tr: Efektler

en: Clips
tr: Klipler

en: Clearing the clipboard
tr: Panoyu temizle

en: cancelled.
tr: iptal edildi.

en: failed.
tr: başarısız.

en: done.
tr: tamam.

en: error in file. Failed.
tr: Başarısız . dosyada hata

en: Removing layout %s
tr: %s Yerleşim düzeni kaldırıldı

en: 
    %s
    already exists.
    
    Overwrite ?
tr: 
    %s
    Zaten var.
    
    Üzerine yazayım mı ?

en: _Undo %s
tr: _Geri al %s

en: _Redo %s
tr: _Yinele %s

en: -------------Selection------------
tr: ------------- Seçim ------------

en:  sec ] ----------Selection---------- [
tr:  sn ] ----------Seçim---------- [

en:  frames ] ----------
tr:  çerçeve ] ----------

en: Examining file header
tr: Dosya başlığı incelenmesi

en: Opening %s
tr: %s açılıyor

en:  without sound
tr:  sessiz

en: Linking selection
tr: seçimi bağlama

en:  (with no sound)
tr:  (sessiz)

en: Saving [can take a long time]
tr: Kaydetmek [Uzun bir zaman alabilir]

en: 
    
    Encoder error - output file was not created !
tr: 
    
    Kodlama hatası - çıktı dosyası oluşturulamadı!

en: Recording performance...
tr: Kayıt performansı ...

en: Average FPS was %.4f
tr: Ortalama  FPS %.4f

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Untitled%d
tr: Adsız Belge%d

en: 
    Playback speed not found or invalid ! Using default fps of %.3f fps. 
    Default can be set in Tools | Preferences | Misc.
tr: 
    Geri alma hızı bulunamadı veya geçerisiz ! ön tanımlı ayar fps den %.3f fps 
    Ön tanımlılar Araçlar | Tercihler | Çeşitli menüsünden ayarlanabilir.

en: Frames=%d type=%s size=%dx%d *bpp=Greyscale* fps=%.3f
    Audio:
tr: Çerçeveler=%d tipi=%s boyut=%dx%d *bpp=Gri tonlama* fps=%.3f
    Ses:

en: Frames=%d type=%s size=%dx%d bpp=%d fps=%.3f
    Audio:
tr: Çerçeveler=%d tipi=%s boyut=%dx%d bpp=%d fps=%.3f
    Ses:

en:  - Comment: %s
tr:  - Yorum: %s

en: Backing up
tr: Yedekleniyor

en: Restoring %s...
tr: Yeniden Yükleniyor %s...

en: Restoring
tr: Yeniden Yükleniyor

note: TRANSLATORS: rec(ord) %.2f M(ega)B(ytes)
en: rec %.2f MB
tr: kayıt %.2f MB

en: !rec %.2f MB
tr: !kayıt %.2f MB

en: 
    Files from a previous run of LiVES were found.
    Do you want to attempt to recover them ?
tr: 
    LiVES ın bir önceki çalışmasından dosyalar bulundu.
    Onları kurtarmak için istiyor musunuz?

en: Recovering files
tr: Dosyalar kurtarılıyor

en: Recovering files...
tr: Dosyalar kurtarılıyor...

en: Do _not show this warning any more
    (can be turned back on from Preferences/Warnings)
tr: bu ve diğer uyarıları gösterme.
    (Tercihler / Uyarılar dan tekrar geri dönülebilir)

en: Show _Details
tr: _Detayları Göster

en: 
    
    LiVES was unable to perform this operation due to unsufficient memory.
    Please try closing some other applications first.
tr: 
    
    LiVES Bu işlemi yetersiz hafıza nedeniyle gerçekleştiremedi.
    Lütfen önce diğer bazı uygulamaları kapatarak deneyin.

en: 
    %d/%d frames opened.
tr: 
    %d/%d çerçeve açıldı.

en: 
    %d frames opened.
tr: 
    %d çerçeve açıldı.

en: 
    Time remaining: %d sec
tr: 
    Kalan süre:% d saniye

en: 
    Sorry, LiVES can only open %d files at once.
    Please close a file and then try again.
tr: 
    Üzgünüz, LiVES bir seferde sadece d% dosya açabilirsiniz 
    Lütfen bir dosyayı kapatın ve yeniden deneyin.

en: Audio resampling is required for this format.
    Please install 'sox'
    Or switch to another encoder format in Tools | Preferences | Encoding
tr: Ses örnekleme için bu biçim için gereklidir.
    Lütfen "sox" yükleyin
    veya Araçlar | Tercihler | Kodlayıcı  menüsünden başka kodlama biçimini ayarlayın.

en: , signed
tr: , Imzalandı

en: , unsigned
tr: , imzasız

en: Set video size to %d x %d pixels
tr: %d x %d piksel için dosya boyutu ayarla

en: resize video to %d x %d pixels
tr: %d x %d piksel için dosya boyutu

en: LiVES must:
tr: LiVES gerekli:

en: Message History
tr: Mesaj geçmişi

en: failed (unknown type)
tr: başarısız (Bilinmeyen tip)

en: Please set your CD play device in Tools | Preferences | Misc
tr: Lütfen Araçlar | Tercihler | Çeşitli  menüsünden CD oynatma aygıtını ayarlayınız.

en: generator
tr: üretici

en: transition
tr: geçiş

en: Transitions
tr: Geçişler

en: effect
tr: efekt

en: Utilities
tr: Yardımcı Araçlar

en: splitter
tr: ayrac

en: converter
tr: dönüştürücü

en: Converters
tr: dönüştürücüler

en: audio/video
tr: ses / video

en: Audio/Video Transitions
tr: Ses/Video geçişleri

en: video only
tr: sadece video

en: Video only Transitions
tr: Sadece Video Geçişleri

en: audio only
tr: sadece ses

en: Audio only Transitions
tr: Sadece  Ses Geçişleri

en: audio
tr: ses

en: Audio Mixers
tr: Ses Mikserleri

en: Audio Effects
tr: Ses Efekti

en: Audio Volume Controllers
tr: Ses Seviye Kontrolleri

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: %s all frames...
tr: %s tüm kareler...

en: %s to clipboard...
tr: Panoya %s ...

en: %s to new clip...
tr: Yeni klip için %s ...

en: %s to new clip
tr: Yeni klip için %s

en: Info: Unable to load plugin %s
    Error was: %s
tr: Bilgi: %s eklentisi yüklenemiyor
    Hata:% s

en: Successfully loaded %d Weed filters
tr: %d Weed filtresi başarıyla yüklendi

en: Unable to start generator %s
tr: %s üretci başlayamıyor

en: _Reset Values
tr: _Değerleri Sıfırla

en: Transition _In
tr: Geçiş _İçeri

en: Transition _Out
tr: Geçiş dışarı

en: %s : size
tr: %s : boyut

en: New size (pixels)
tr: Yeni boyut (pixels)

en: _Height
tr: _Yükseklik

en: Set as default
tr: Öntanımlı olarak ata

en: No parameters
tr: Parametre yok

en: Invalid parameter
tr: Geçersiz parametre

en:  : message was %s
tr:  :  %s mesajı oldu

en: Loading video playback plugin defaults from %s...
tr: ön tanımlı %s adresten video oynatma eklentisi yükleniyor ...

en: Fixed framerate for plugin.
tr: eklenti için çerçeve hızı düzeltildi.

en: /unknown
tr: /bilinmeyen

en: %s advanced settings
tr: %s gelişmiş ayarlar

en: Type:
tr: Tip:

en: Name:
tr: Adı:

en: Version:
tr: Sürüm:

en: The script version.
tr: Betik vsürümü.

en:     Author:
tr:     Geliştirici:

en: The script author.
tr: Betik Geliştiricisi

en:     URL (optional):
tr:     URL (isteğe bağlı):

en: URL for the plugin maintainer.
tr: Eklenti bakımcısı için URL

en: Menu text:
tr: Menü metni:

en: Action description:
tr: Eylem açıklaması:

en: Minimum frames:
tr: En az çerçeve sayısı

en: _Requirements...
tr: _Gereksinimler....

en: _Properties...
tr: _Özellikler...

en: Set properties for the plugin. Optional.
tr: Eklenti özelliklerini ayarlama. İsteğe bağlı.

en: _Parameters...
tr: _Parametreler...

en: Parameter _Window Hints...
tr: Parametre _Pencere İpuçları...

en: _Loop code...
tr: _Döngü kodu...

en: 
    
    Unable to parse the script file:
    %s
    %s
tr: 
    
    komut dosyası ayrıştırılamıyor:
    %s
    %s

en: _New Entry
tr: _Yeni Girdi

en: _Edit Entry
tr: _Girdiyi düzenle

en: _Remove Entry
tr: _Girdiyi kaldır

en: Move _Up
tr: _Yukarı Taşı

en: Move _Down
tr: _Aşağı Taşı

en: _Name:
tr: _İsim:

en: _Label:
tr: _Etiket:

en: _Type:
tr: _Tip:

en: Parameter type (select from list).
tr: Parametre tipi (listeden seçin).

en: _Default value:
tr: _Ön tanımlı değer:

en: _Default:
tr: _Ön tanımlı

en: Button _Group:
tr: Buton _Grubu:

en: _Minimum value:
tr: _En küçük değer:

en: Ma_ximum value:
tr: En _büyük değer:

en:      _Step size:
tr:      _Adım büyüklüğü:

en: Default _Red:
tr: Ön tanımlı _Kırmızı:

en: Default _Green:
tr: Ön tanımlı _Yeşil:

en: Default _Blue:
tr: Ön tanımlı _Mavi:

en: Default value:
tr: ön tanımlı değer:

en: Maximum length (chars):
tr: En büyük uzunluk (karakter):

en: Row:
tr: Satır:

en: Linked parameters (%d):
tr: Bağlantılı parametreler (%d):

en: Linked parameters (4):
tr: Bağlantılı parametreler (4):

en: Linked parameters (2):
tr: Bağlantılı parametreler (2):

en: custom...
tr: özel...

en: New name:
tr: Yeni isim:

en: seconds
tr: saniye

en: _Never
tr: _Hiçbir Zaman

en: VIDEO
tr: VİDEO

en: _Plugin
tr: _Eklenti

en: AUDIO
tr: SES

en: Playback
tr: Oynat

en: _Frame changes
tr: _Çerçeve değişiklikleri

en: F_PS changes
tr: _FPS değişiklikleri

en: Recording
tr: Kaydediliyor

en: Output format
tr: Çıktı biçimi

en: Audio codec
tr: Ses çözücüsü

en: Encoding
tr: Kodlama

en: LiVES working directory.
tr: LiVES çalışma dizini.

en: Directories
tr: Dizinler

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: CD device
tr: CD aygıtı

en: Misc
tr: Çeşitli

en: New theme:
tr: Yeni tema:

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Resize
tr: Yeniden Boyutlandır

en: Resample
tr: Örnek tekrar

en: Current
tr: Güncel

en: Unsigned
tr: İşaretsiz

en: New
tr: Yeni

en:  hours
tr:  saat

en:  minutes
tr:  dakika

en:  seconds
tr:  saniye

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Type: %s
tr: Tür: %s

en: Effect name: %s
tr: Efekt ismi: %s

en: Plugin name: %s
tr: Eklenti adı: %s

en: Author: %s
tr: Yayıncı: %s

en: Version: %d
tr: Sürüm: %d

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Info
tr: Bilgiler

en: Clear
tr: Temizle

en: Effect name:
tr: Efekt adı:

en: Close _window
tr: Pencereyi kapat

en: Audio:
tr: Ses:

en: TV card %d
tr: %d TV kartı

en: %.2f sec.
tr: %.2f saniye.

en: Source: %s
tr: Kaynak: %s

en: Apply %s
tr: %s Uygula

en: Delete %s
tr: %s Sil

en: _Open...
tr: _Aç...

en: O_pen File Selection...
tr: _Seçili dosyayı aç

en: Open _Location/Stream...
tr: _Konum/Akış Aç...

en: Import Selection from _dvd/vcd...
tr: _dvd/vcd den seçimi içeri al

en: Import Selection from _dvd
tr: _dvd den seçimi içeri al

en: Import Selection from _vcd
tr: _vcd den seçimi içeri al

en: _Import from Device
tr: _Aygıttan içeri al

en: Se_lection
tr: Seçi_m

en: _Copy...
tr: _Kopyala...

en: _Render
tr: _Tarama

en: _View
tr: _Göster

en: Report a _bug
tr: _Hata Raporu

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Time
tr: Süre

en: Scroll
tr: Kaydırma

en: %s (layer %d)
tr: %s ( %d katman)

en: Show/hide audio
tr: Ses göster/gizle

en: Video %d
tr: %d video

en: %.2f sec.
tr: %.2f sn.

en: layer %d
tr: %d katman

en: %s to %s
tr: %s'den %s'e

en: Cleaning up...
tr: Temizleniyor...

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: Pause (p)
tr: Duraklat (p)

en: clips
tr: klipler

en: frames
tr: çerçeve

en: _Reset values
tr: _Değerleri sıfırla

en: data
tr: veri

en: velocity
tr: hız

en: note
tr: not

en: value
tr: değer

en: state
tr: şehir

en: variable
tr: değişken

en: range
tr: aralık

en: _Delete all
tr: He_psini sil

en: Stop recording
tr: Kaydı durdur

note: TRANSLATORS: as in keyboard key
en: key
tr: anahtar

en: 180 _degrees
tr: 180 _derece

en: Adjust contrast
tr: Kontrastı ayarla

en: Blur
tr: Bulanıklaştır

en: Charcoal
tr: Karakalem

en: Checkerboard
tr: Dama Tahtası

en: Colorize
tr: Renklendir

en: Deinterlacing
tr: Ayrıştırma

en: Despeckle
tr: Parazit Kaldır

en: Dream
tr: Hayal

en: Emboss
tr: Kabartma

en: Enhance
tr: Pekiştir

en: Fade
tr: Kaybol

en: Fading
tr: Kaybolma

en: Flip vertically
tr: Dikey çevir

en: Frame _Colour
tr: Çerçeve _Rengi

en: Frame _height
tr: Çerçeve _yüksekliği

en: Frame _width
tr: Çerçeve _genişliği

en: Generate blank frames
tr: Boş çerçeve üret

en: Generate clip from image
tr: Görüntüden klip oluştur

en: Generate coloured frames
tr: Renkli çerçeve oluştur

en: Generating clip from image
tr: Görüntüden klip oluştur

en: Generating coloured frames
tr: Renkli çerçeve oluştur

en: Image overlay
tr: Görüntü kaplaması

en: Keep _Centered
tr: _Merkezli tutun

en: L_eft
tr: _Sol

en: Making monochrome
tr: Siyah beyaz yap

en: Monochrome
tr: Siyah-beyaz

en: Negate
tr: Negatifleştir

en: Negating
tr: Negatifleştirilyor

en: Noise type
tr: Gürültü tipi

en: Normalize
tr: Normalleştir

en: Normalizing
tr: Normalleştiriliyor

en: Posterize
tr: Posterleştirme

en: Posterizing
tr: Posterleştiriliyor

en: Random zoom
tr: Rastgele büyütme

en: Random zooming
tr: Rastgele büyütülüyor

en: Resize All Frames
tr: Tüm çerçeveleri yeniden boyutlandır

en: Rotate Clip
tr: Klibi döndür

en: Rotating
tr: Döndürme

en: Sepia
tr: Sepya

en: Skip forward
tr: İleri doğru atla

en: Solarize
tr: Soldurma

en: Spin
tr: Çevirme

en: Spinning
tr: Çeviriliyor

en: Spread
tr: Dağıt

en: Spreading
tr: Boşluk

en: Swirl
tr: Girdap

en: Swirling
tr: Girdap efekti veriliyor

en: Trimming
tr: Kırpma

en: Tunnel
tr: Tünel

en: Tunneling
tr: Tünel efekti veriliyo

en: Use _Natural Size
tr: Doğal boyutta kullanım

en: Use _Natural image size
tr: Doğal görüntü boyutunda kullanım

en: Vertical flipping
tr: Dikey aynalanıyor

en: Vertical shifting
tr: Dikey kaydırma

en: Wave
tr: Dalga

en: Waving
tr: Dalga etkisi veriliyor

en: _Background Colour
tr: _Arkaplan Rengi

en: _Background colour
tr: _Arkaplan rengi

en: _Black and white camera
tr: _Siyah ve beyaz kamera

en: _Bottom
tr: _Alt

en: _Calculate
tr: _Hesapla

en: _Diffmax
tr: En büyük fark

en: _First frame
tr: _İlk çerçeve

en: _Font
tr: _Yazıtipi

en: _Frames
tr: Çerçeveler

en: _Image File
tr: _Görüntü dosyası

en: _Image
tr: _Görüntü

en: _Increase Contrast
tr: _Renk zıtlığı arttır

en: _Other Center
tr: Diğer merkez

en: _Other
tr: _Diğer

en: _Point size
tr: _Nokta büyüklüğü

en: _Radius end
tr: _Yarı çap bitimi

en: _Radius start
tr: _Yarı çap başlangıcı

en: _Radius
tr: _Yarıçap

en: _Right
tr: _Sağ

en: _Rotate Selection by
tr: _Seçimi döndür

en: _Skip
tr: _Geç

en: _Source Colour
tr: _Kaynak Renk

en: _Text
tr: _Metin

en: _Time (seconds)
tr: _Süre (saniye)

en: _Wrap Around
tr: _Satır Bölme

en: _X Center
tr: _X Merkezi

en: _X End
tr: _X Bitimi

en: _X Start
tr: _X Başlangıcı

en: _Y Center
tr: _Y Merkezi

en: _Y End
tr: _Y Bitimi

en: _Y Start
tr: _Y Başlangıcı

en: _degrees
tr: _derece

en: blank_frames
tr: Boş _çerçeve

en: blur
tr: bulanıklaştır

en: colorize
tr: renklendirme

en: colour_filter
tr: renk _filtresi

en: colour_replace
tr: Renk _değiştirme

en: contrast
tr: Renk zıtlığı

en: cycle
tr: Çevrim

en: emboss
tr: kabartma

en: every
tr: her

en: hue_change
tr: renk tonu _değiştir

en: jumble
tr: Karıştırma

en: monochrome
tr: Siyah beyaz

en: normalize
tr: Normalleştir

en: posterize
tr: posterleştir

en: randomzoom
tr: rastgele büyütme

en: resize
tr: yeniden boyutlandır

en: rotate
tr: çevir

en: sepia
tr: kahverengi tonu

en: spin
tr: döndür

en: tunnel
tr: tünel

en: wave
tr: dalga

en: Unable to open output file !
tr: Çıktı dosyası açılamadı !

en: $file
tr: $dosya

en: Error creating new backup.
tr: Yeni yedek oluşturma hatası

en: LiVES audio error.
tr: LiVES ses hatası.

en: Please install it first.
tr: Lütfen önce yükleyin.

en: $plugin_name failed:
tr: $eklenti_ismi geçersiz:
