lives - en to ca translation catalogue (178 entries)

en: and any information shown below:
ca: Tot seguit hi haurà alguna informació:

en: Please install gdb and then run LiVES with the -debug option to collect more information.
ca: Si us plau instal·leu gbd i connecteu LIVES amb l'opció -debug per tenir més informació.

en: Preserving set.
ca: Grup de seguretat.

note: TRANSLATORS: text saying "Any", for encoder and output format (as in "does not matter")
en: Any
ca: qualsevol

note: TRANSLATORS: text saying "None", for playback plugin name (as in "none specified")
en: None
ca: Cap

note: TRANSLATORS: text saying "recommended", for plugin names, etc.
en: recommended
ca: Recomanat

note: TRANSLATORS: text saying "disabled", (as in "not enabled")
en: disabled !
ca: Espatllat

note: TRANSLATORS: text saying "**The current layout**", to warn users that the current layout is affected
en: **The current layout**
ca: **El disseny actual**

note: TRANSLATORS: adjective for "Built in" type effects
en: Builtin
ca: Incorporat

note: TRANSLATORS: adjective for "Custom" type effects
en: Custom
ca: Personalitzat

note: TRANSLATORS: adjective for "Test" type effects
en: Test
ca: Comprova

en: Resizing
ca: Redimensionat

en: Loading realtime effect plugins...
ca: Carregant connexió d'efectes reals

en: Starting jack audio server...
ca: Començant connexió de servidor d'audio jack...

en: 
    
    Window manager reports as "%s";
ca: 
    
    Administrador Finestra d'informes com "%s";

en: number of monitors detected: %d
ca: nombre de monitors detectat: %d

en: Compiled with jack support, good !
ca: Compilat amb suport per a jack, bé !

en: Welcome to LiVES version %s.
ca: Benvingut a LiVES versió %s.

en: frames : maximum number of frames to open
ca: frames: nombre màxim de fotogrames per obrir

en: opts can be:
ca: opts poden ser:

en: -help            : show this help text and exit
ca: -help : mostra aquest text d'ajuda i sortir de

en: -noset           : do not load any set on startup
ca: -noset : no carregueu cap conjunt en l'arrencada

en: -recover         : force loading of crash recovery
ca: -recover : càrrega de força de xoc de recuperació

en: -nogui           : do not show the gui
ca: -nogui : no mostrar la interfície gràfica d'usuari

en: -startup-ce      : start in clip editor mode
ca: -startup-ce : començarà en mode d'imatge en l'editor

en: -startup-mt      : start in multitrack mode
ca: -startup-mt : començarà en la manera multipista

en: -nooscstart      : do not start OSC listener
ca: -nooscstart : no comenci oient OSC

en: -debug            : try to debug crashes (requires 'gdb' installed)
ca: -debug : tractar d'accidents de depuració (requereix 'gdb' instal lat)

en: Starting GUI...
ca: A partir GUI ...

en: LiVES-%s: <No File>
ca: LiVES-%s: <N d'arxiu>

en: Play
ca: Reprodueix

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Next
ca: _Següent

en: Video
ca: Vídeo

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: 
    Please Wait
ca: 
    Esperi

en: _Enough
ca: _Suficient

en: 
    
    Please Wait
    
    Remember to switch off effects (ctrl-0) afterwards !
ca: 
    
    Esperi
    
    Recordeu apagar els efectes (ctrl-0) després !

en: _Preview
ca: _Previsualització

en: Format
ca: Formata

en: Frame size
ca: Mida del marc

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: FPS
ca: QPS

en: Frames
ca: Marcs

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Total time
ca: Temps total

en: Audio
ca: Àudio

en: Keep _my settings
ca: Mantingui la configuració del _meu

en: _Save to file
ca: _Desa en arxiu

en: _Close Window
ca: _Tanca la finestra

en: Insert
ca: Insereix

en: _Number of times to insert
ca: _Nombre de vegades per inserir

en: Insert _with sound
ca: Insereix _amb el so

en: Insert with_out sound
ca: Insereix _sense so

en: Do not send bandwidth information
ca: No enviï informació d'ample de banda

en: Try this setting if you are having problems getting a stream
ca: Proveu aquesta opció si vostè està tenint problemes per aconseguir un flux de

en: New name
ca: Nou nom

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: Chapter
ca: Capítol

en: first
ca: primer

en: last
ca: últim

en: seconds.
ca: segons.

en: selection
ca: selecció

en: Title/Name :
ca: Títol/Nom :

en: Author/Artist :
ca: Autor/Artista :

en: Comments :
ca: Comentaris :

en: _Ignore changes
ca: No feu cas dels canvis

en: _Save layout
ca: _Guardar disseny

en: _Width
ca: A_mplada

en: This file
ca: Aquest fitxer

en: ,
     - including the current layout -
ca: ,
     - incloent-hi el disseny actual -

en: 
    Invalid project file.
ca: 
    Arxiu de projecte no vàlid.

en: Cut
ca: Retalla

en: Inserting
ca: S'està inserint

en: Cancelling
ca: S'està cancel·lant

en: Deleting
ca: S'està suprimint

en: Delete
ca: Suprimeix

en: 
    
    Selection is locked.
ca: 
    
    La selecció està bloquejat.

en: Resume
ca: Reprén

en: Keep
ca: Mantén

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Edit
ca: _Edita

en: Paste as _New
ca: Enganxa com a _nou

en: _Delete Selection
ca: _Suprimix la selecció

en: _Select...
ca: S_elecciona...

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la selecció

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: _Stop
ca: _Atura

en: _Full Screen
ca: Pantalla _completa

en: _Mute
ca: _Silenci

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Utilities
ca: _Utilitats

en: _Generate
ca: _Genera

en: _Preferences...
ca: _Preferències...

en: _Audio
ca: _Àudio

en: _Info
ca: _Informació

en: A_dvanced
ca: Ava_nçat

en: To_ys
ca: _Joguines

en: _None
ca: _Cap

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: Volume
ca: Volum

en: _Free
ca: _Lliure

en: _Start
ca: _Inici

en: Rewind
ca: Arrere

en: Play all
ca: Reprodueix-ho tot

en: Effects
ca: Efectes

en: done.
ca: fet.

en: _Undo %s
ca: _Desfés %s

en: _Redo %s
ca: _Refés %s

en: Opening %s
ca: S'està obrint %s

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Untitled%d
ca: Sense títol%d

en: Restoring
ca: S'està restaurant

en: Show _Details
ca: Mostra _Detalls

en: generator
ca: generador

en: Transitions
ca: Transicions

en: effect
ca: efecte

en: Utilities
ca: Utilitats

en: splitter
ca: divisor

en: audio
ca: àudio

en: Audio Mixers
ca: Mescladors d'àudio

en: unknown
ca: desconegut

en: _Height
ca: A_lçada

en: Set as default
ca: Estableix com a predeterminat

en: Invalid parameter
ca: Paràmetre no vàlid

en: Type:
ca: Tipus:

en: _Properties...
ca: _Propietats...

en: Move _Up
ca: Mou am_unt

en: Move _Down
ca: Mou a_vall

en: GUI
ca: IGU

en: seconds
ca: segons

en: _Never
ca: _Mai

en: Decoding
ca: S'està descodificant

en: VIDEO
ca: VÍDEO

en: _Plugin
ca: _Connectors

en: Playback
ca: Reproducció

en: Recording
ca: Enregistrament

en: Audio codec
ca: Còdec d'Àudio

en: Encoding
ca: Codificació

en: Directories
ca: Directoris

en: Warnings
ca: Advertències

en: Misc
ca: Miscelànea

en: Advanced
ca: Avançat

en: Resize
ca: Redimensiona

en: Resample
ca: Remostreja

en: Current
ca: Actual

en: Unsigned
ca: Sense signar

en: New
ca: Nou

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Type: %s
ca: Tipus: %s

en: Description:
ca: Descripció:

en: Info
ca: Informació

en: Clear
ca: Neteja

en: Close _window
ca: Tanca la _finestra

en: Close gaps
ca: Tapa els forats

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: Delete %s
ca: Suprimeix %s

en: Se_lection
ca: _Selecció

en: _Copy...
ca: _Copia...

en: _Render
ca: _Renderitza

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Scroll
ca: Desplaçament

en: %s to %s
ca: %s a %s

en: _Pause
ca: _Pausa

en: frames
ca: fotogrames

en: data
ca: dades

en: velocity
ca: velocitat

en: note
ca: nota

en: value
ca: valor

en: state
ca: estat

en: range
ca: interval

en: _Delete all
ca: _Suprimeix-los tots

en: Stop recording
ca: Atura l'enregistrament

note: TRANSLATORS: as in keyboard key
en: key
ca: clau
